Top Channel/ Apeli rrëzon Princ Dobroshin, bosin shqiptar të drogës, refuzoi ekstradimin në Gjermani
09/04/2024 21:00

Gjykata e Apelit rrëzoi sot kërkesën e Princ Dobroshit, bosit shqiptar të drogës në Evropë, i cili refuzon të ekstradohet drejt Gjermanisë. Në 14 shkurt 2024, Gjykata e Shkallës së Parë kishte lënë në fuqi vendimin për ekstradimin e Princ Dobroshit, në Gjermani. Për të, gjykata e Hamburgut ka nxjerrë urdhër-arresti, pasi dyshohet dyshohet për kryerjen e veprës penale të “Trafikimit të lëndëve narkotike”, të kryer në bashkëpunim, si pjesëtar i një grupi kriminal. Disa ditë më parë, Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion sekuestroi pasuritë e Princ Dobroshit dhe kunatit të tij Olsi Syziu,, të hetuar dhe të dënuar për trafikimin e sasive të mëdha të lëndëve narkotike nga Amerika Latine në Europë. SPAK ka sekuestroi 10 llogari bankare me vlerë 133 mijë euro, Vilë në Gjirin e Lalzit, dy apartamente te Kodra e Diellit, një apartament te Liqeni i Thatë, makinë Volvo, dhe një shoqëri tregtare.

Top News/ Pakënaqësia me qeverinë në kulm / Gjermanët të pakënaqur me punën e Scholz
13/06 12:46
Top Channel/ “Kosova në KiE”: “Tërbohet” delegacioni serb, largohet nga takimi në Sarajevë!
13/06 12:43
Top Channel/ G7, “plan Marshall” për Ukrainën: Miliardë USD ndihma dhe ngrirje të aseteve ruse!
13/06 12:21
Top News/ SHBA-Ukrainë, marrëveshje sigurie / Një mesazh i qartë për Rusinë, mbështetje për Kievin
13/06 12:06
Top News/ F16-at po vijnë në Ukrainë, çështje ditësh / Çfarë ndikimi do të kenë në rrjedhën e luftës
13/06 11:41
Top News/ Pushtimi rus i Ukrainës dëmton planetin/RAPORTI: Përshpejton emergjencën globale të klimës
13/06 11:31
Top News/ Spiunët rusë mes nesh…’Gëlojnë’ në Evropë, aktivitet i shtuar në Gjermani
13/06 11:31
Top News/ Liderët e G7 mbildhen në Itali/ I japin 50 mld dollarë Ukrainës nga asetet e ngrira ruse
13/06 09:31
Top News/ Pekini ‘pushton’ Europën me elektriket. BE vendos taksa të larta për makinat kineze
12/06 23:00
Top Channel/ Greqia “përvëlohet”! Kamerat termike regjistrojnë temperatura ekstreme në Athinë
12/06 22:30
Top Channel/ Merr flakë ndërtesa ku strehoheshin punëtorët e huaj, humbin jetën 49 persona në Kuvajt
12/06 22:26
Top News/Izraeli i vrau komandantin e lartë. Hezbollahu nis hakmarrjen, breshëri raketash nga Libani
12/06 22:00
Top Channel/ Sot në krye të bashkisë, kush është politikani italian që vite më parë vrau shqiptarin
12/06 21:43
Top News/ OKB shton edhe përdhunimet. Krimet izraelit ndaj palestinezëve në Gaza
12/06 21:00
Top News/ Vrasjet në Gaza, krim kundër njerëzimit / OKB: Izraeli dhe Hamasi kryen krime lufte
12/06 17:22
Top News/ Pakt kundër të djathtës ekstreme/ Macron i bën apel partive rivale: Të bashkohemi!
12/06 17:20
Top News/ Bota e kinemasë mban zi për vdekjen e aktorit të famshëm francez Philippe Leroy.
12/06 16:15
Top News/ Zjarre, përmbytje dhe valë të nxehti…Ja çfarë e pret Evropën, moti ekstrem vazhdon
12/06 15:07
Top Channel/ I kërkuan një nxënësi marrëdhënie seksuale në grup, pushohen nga puna dy mësuese
12/06 14:46
Top News/ Britanikët pendohen për BREXIT-in / Vetëm 24 për qind duan të qëndrojnë jashtë BE
12/06 14:45