Top Channel/ Akuzat për vjedhjen e votave, Gjiknuri nga Vlora: PD dhe LSI e ndjejnë humbjen
23/04/2021 11:14

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Vlorën, Damian Gjiknuri zhvilloi takime elektorale përmbyllëse të fushatës në rajonin Nr.4 dhe Nr.5 të qytetit bregdetar. Sipas Gjiknurit, ajo çka ndodhi në Vlorë nuk erdhi rastësisht por sepse në pushtet është Partia Socialiste. “Alternativat e tjera nuk na çojnë askund. Është e faktuar se Partia Demokratike kur është në pushtet nuk mendon fare për Vlorën por veprat e punët e nisura i lë si zgavra të hapura. Projektet e nisura në lagjet ‘Çole’ e ‘Kume’ të rajonit 4 duhet të vijojnë ndërsa i garantoj banorët se shumë projekte të tjera na presin”. Në mandatin e tretë, vijoi ai, ne do të përfundojmë legalizimin e të gjitha pronave konform ligjit. “Ne nuk prishim siç bëjnë ata por vetëm ndërtojmë e do të vijojmë ta bëjmë Vlorën qytetin më të rëndësishëm. Përballë transformimit të Vlorës, kundërshtarët tanë politik i ka zënë frika e fitores tonë të thellë dhe po aludojnë duke akuzuar për vjedhje votash. Ndërkohë, në fakt janë ata të LSI-së që po kapen duke tentuar blerje votash. Këtu nga Vlora ne ju themi se nuk ka gjë që ta ndalojë uraganin vlonjat, i cili në 25 Prill do t’ja kthejë referendumin Presidentit duke marrë 9 mandate, sepse vlonjatët janë popull mirënjohës dhe gjithçka që është bërë për Vlorën ata do ta shpërblejnë më votë masive për numrin 12, për Partinë Socialiste”, u shpreh Gjiknuri.

Top Channel/ Pyetet SHISH: Kë takoi Meta/ Kishte info për strukturën e mbrojtjes së votës së PD?
11/05 15:16
Top Channel/ Basha nis fushatën e dytë/ Takime në Durrës: Nuk do njohim rezultatin e 25 Prillit
11/05 15:14
Top Channel/ Basha takim me strukturat në Durrës: Rezultati i 25 prillit nuk do të pranohet kurrë!
11/05 12:02
Top Channel/ PD e LSI duan anulim rezultati/ Paraqesin në KQZ 20 ankesa për zgjedhjet
10/05 15:12
Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05 15:04
Top News – Dorëheqje në Partinë Demokratike/ Dy sekretarë ‘tradhëtojnë’ Lulzim Bashën
10/05 13:58
Top News – Përgjigje flakë për flakë e Metës/ ‘Kapja e shtetit, komplot kundër demokracisë’
10/05 13:37
Top Channel/ KQZ cakton relatorët për ankesat/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe. LSI ankohet Beratin
10/05 12:23
Top Channel/ Mesazhi i fundit i Ramës për deputetët që humbën
10/05 12:05
Top Channel/ Rama tregon premtimet e mandatit të tretë. Ja taksat e reja
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Ilir Meta do shkarkohet. Turpëron Shqipërinë
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Jo më luftë të vjetër me PD. Bashkëpunim
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Më 12 Qershor thërrasim Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e PS
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Duam edhe mandatin e katërt
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Humbëm 4 mandate nga votat e pavlefshme
10/05 12:04
Top Channel/ Rama uron deputetët për mandatin e tretë. “Urim edhe ata që humbën”
10/05 12:03
Top Channel/ Rama: Do ta çminojmë Presidencën! Për zëvendësuesin e Metës do të konsultohemi me PD
10/05 10:59
Top News – PD-KAS zbaton urdhrat e Ramës/ Dosjet voluminoze të demokratëve për ankimim
09/05 15:48
Top News – ‘Të përsëriten zgjedhjet në Berat’/ Nuk fitoi mandat deputeti, LSI ankimon rezultatet
09/05 14:52
Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50