Top Channel/ Aksidenti tragjik në aksin Fushë Krujë-Milot, shkon në pesë numri i viktimave
06/03/2022 19:00

Numri i viktimave të aksidentit tragjik të ndodhur mesnatën e mbrëmshme në aksin rrugor Fushë Krujë-Milot ka shkuar në pesë. Rudina Haka është 34-vjeçarja që humbi jetën sot në spital. Një natë më parë ndërruan jetë shoferët Alfred Dika, 39 vjeç dhe Artan Alushi, 30-vjeç, si edhe dy pasagjerët Shkumbin Brati, 20-vjeç dhe Almenia Karaj, 16-vjeçe, që ndodheshin në automjetin që drejtonte Alfred Alushi dhe 34-vjeçarja, Rudina Haka. Shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia dhe parakalimi i gabuar. Festa e fejesës së dy të rinjve është kthyer në tragjedi, pasi pak pas mesnate u përfshinë në aksident në aksin Fushë-Krujë-Milot. Viktima kanë mbetur çifti i të rinjve Shkumbin Brati, 20 vjeç dhe Almeina Karaj, 16 vjeçe. Nga përplasja e fortë e dy makinave, ka humbur jetën edhe drejtuesi i makinës ku ishin dy të rinjtë Artan Alushi, 30-vjeç si dhe shoferi i makinës tjetër Alfred Dika, 39-vjeç. 34-vjeçarja, Rudina Haka, e cila u dërgua në spital në gjendje të rëndë, ndërroi jetë sot për shkak të plagëve të marra. Ajo ndodhej në makinën e Artan Alushit dhe ishte ulur në vendin e parë te makina tip ‘Golf’.

Top News – Takimi me të rinjtë e Kamzës/ Basha rikthen ‘trekëndëshin e Bermudës’
04/06 22:49
Top Channel/ Basha takim me demokratët në Kamëz: Primaret u manipuluan
04/06 22:36
Top Channel/ Detaje nga dasma e Elgitit dhe Kleas, artistja duket magjepsëse e veshur me të bardha
04/06 21:33
Top News – ‘Kaosi në aeroporte, do shmanget këtë vit’/ Kompanitë – I kemi bërë të gjitha përgatitjet
04/06 21:02
Top channel/ Stoltenberg takon Erdogan: Të anëtarësojmë Suedinë në NATO
04/06 20:59
Top Channel/ “Hëna luleshtrydhe” e qershorit, trupi qiellor i afrohet tokës
04/06 20:59
Top Channel/ Protesta në Poloni, mijëra njerëz i përgjigjen thirrjes së opozitës dhe mbushin rrugët
04/06 20:58
Top Channel/ Fermat e gomaricave/ Të rralla, por vështirësi për të shitur prodhimin
04/06 20:01
Top Channel/ Depozitat e grurit, fermeri italian: Magazinimi, shqetësim i madh
04/06 19:56
Top Channel/ Ligji i ri për strehimin social, punonjësit e shtetit lehtësi për shtëpi
04/06 19:51
Top Channel/ Lajçak dhe Escobar nesër në Kosovë, Kurti në BBC:Jo kompromis me republikën demokratike
04/06 19:43
Top Channel/ Tregu estetik ”ka dalë nga shinat”! Dermatologët: Vetëm nga profesionistë
04/06 19:38
Top News – Turqia në ndihmë të KFOR/ Pas tensioneve, dërgon ushtarë në veri të Kosovës
04/06 19:26
Top Channel/ Aksident i trefishtë te Mali i Robit, krijohet trafik i rënduar
04/06 18:15
Top News – Qindra shqiptarë të dëbuar nga Anglia/ Ministri i emigrancionit flet për marrëveshjen
04/06 18:03
Top News-I etiketoi emigrantët shqiptarë kriminelë/ Dua Lipa për ministren britanike-Mendjengushtë!
04/06 18:02
Top News-Automjeti përplas këmbësoren në Peshkopi/ E lënduara përfundon te Trauma, arrestohet autori
04/06 17:34
Top News – Arbëreshët nderojnë Ramën / Kryeministri vizitë te komuniteti në Itali
04/06 17:06
Top News – Koklavë sekrete e kryespiunëve të botës/ U takuan fshehtazi në Singapor, çfarë ndodhi…?
04/06 17:05
Top News – Shisnin drogë në Dhërmi/ Arrestohen dy anglezë, në kërkim bashkëpunëtori
04/06 17:04