Top Channel/ Abazoviç ka një porosi pas takimit me Bashën: Mos krijoni tensione!
16/07/2021 17:31

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur sot në selinë blu zv.kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç. Në fjalën e tij sapo ka dalë nga selia demokratëve, Abazoviç tha se ky ishte takimi i fundit në nivel zyrtarësh që përmbyll vizitën e tij në Tiranë, ndërsa shtoi se tashmë do të takohet edhe me ulqinakët që gjenden në Durrës dhe më pas do niset për në vendin e tij. Abazoviç tha se tashmë ka ardhur koha për një frymë të re europiane në të gjitha trevat shqiptare dhe theksoi se zyrtarët duhet të mundohen që të mos krijojnë situata që ngrenë tensione në vendet e tyre apo mes dy vendeve të ndryshme.

Top Channel/ Meta në zyrën e Berishës, kërkon zona të lira ku kandidatët e koalicionit të testohen
04/10 19:38
Top News-Emrat e kandidatëve që PS nuk ndryshon!/Tirana me Veliajn, ja kush është në ‘listën e zezë’
04/10 18:11
Top Channel/ Presion Gjykatës së Apelit, deputetët e grupit Alibeaj kërkojnë dhënien e vendimit
04/10 15:12
Top Channel/Begaj thërret partitë për zgjedhjet.Konsultime me PS,PD, partitë e vogla por jo Berishën
04/10 15:11
Top News-Në pritje të dekretit për datën e zgjedjeve!/Presidenti nis konsultimet me partitë politike
04/10 14:11
Top News- Berisha dhe Meta takohen në selinë e PD/ 40 minuta ‘kokë më kokë’ për dy çështje kryesore
04/10 12:26
Top Channel/ Takim Berisha – Meta/ Në selinë e PD bisedë për zgjedhjet vendore
04/10 12:16
Top Channel/ Presion gjykatës së apelit, deputetët e grupit Alibeaj kërkojnë dhënien e vendimit
04/10 12:15
Top News- Zgjedhjet, me apo pa bashki të reja/ Drafti i demokratëve diskutohet në komision
03/10 15:54
Top Channel/PD kërkon 94 bashki, propozimi për reformën territoriale. Jo 12 qarqe por 6 ose 3 rajone
03/10 15:08
Top Channel/ Kryeministri Rama takim me presidentin Begaj
03/10 12:49
Top News – Pas zgjedhjes së kryetarit të FRPD/Kandidatët rivalë denoncojnë manipulim të procesit
02/10 12:26
Top Channel/ Berisha: Do ndjekim popullin. Kreu i opozites, “mea culpa” për “revolucionin” e munguar
01/10 17:22
Top News-Rama u tërhoq nga rritja e çmimit të energjisë/Sulmon Berisha-Kjo është tallje me qytetarët
01/10 14:56
Top News-Rama me ‘sytë nga qielli” për energjinë/Fasha hiqet për tetorin, rikthehet në nëntor
01/10 14:48
Top Channel/ PD do nisë primaret. Mblidhet këshilli kombëtar diskutohet edhe për aleatët
01/10 12:47
Top News – PD sërish në zgjedhje!/Gjashtë të rinj në garë për kreun e FRPD
01/10 12:45
Top News – Pas vendimit të papritur të Ramës / Berisha e Meta nxjerrin sekretin e qeverisë
30/09 16:08
Top Channel/ Afrohen Meta e Berisha/ Berisha: Me Ramën funksionon presioni! Meta: Tani amnistia
30/09 15:19
Top Channel/ Tërhiqet qeveria, fasha 800 kW/orë nuk do të hyjë në fuqi nga nesër!
30/09 14:30