Top Channel/54 gra të vrava në Kosovë në 13 vite. Qytetarët në protestë, ngjyrosin rrugët me të kuqe
05/12/2023 23:07

Mbrëmjen e së martës qytetarë të shumtë dolën në sheshin e Prishtinës për të kërkuar drejtësi për Liridona Ademja që u vra më 29 nëntor. Marshit të organizuar nga shoqëria civile i prinë edhe të afërm të Liridonës që kërkonin zbardhjen e rastit. “Nuk ka paqe pa siguri të grave” qe thirrja kryesore e marshit që nisi në sheshin Zahir Pajaziti e vazhdoi përgjatë rrugës Agim Ramadani ku rruga u mbulua me ngjyrë të kuqe si shenjë e heshtjes së institucioneve karshi vrasjes së grave.

Top News/ “Masat ndaj Kosovës, të padrejta”, Bislimi pret emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor
28/02 15:17
Top Channel/ DASH “paralajmëron” Kosovën: Të vazhdojnë me urgjencë bisedimet për dinarin!
28/02 11:58
Top News/ Stano mesazh Kosovës e Serbisë: Nuk ka integrim Europian pa zbatim të marrëveshjeve
27/02 19:52
Top Channel/ “Dinari”, dështon raundi i parë/ Takimi Kosovë-Serbi, Lajçak: Bisedime të tjera
27/02 19:39
Top News/ Harroi se ku kishte parkuar, denoncon në polici vjedhjen e makinës
26/02 18:02
Top News/ Gazi lotsjellës në Kuvend, Gjykata e Prishtinës rrëzon akuzat ndaj Glauk Konjufcës
26/02 17:59
Top Channel/ “Dorëzohen” Kosova e Serbia: Do shkojnë në Bruksel për dinarin, reagon Borell!
26/02 15:53
Top Channel/ Në veri po kthehet stabiliteti, KFOR tërheq trupat nga ndërtesa e komunës së Zveçanit
25/02 19:31
Top News/ Jeta është bërë më e shtrenjtë në Kosovë / Qytetarët ankohen për rritjen e çmimeve
25/02 14:04
Top News/ Digjet flamuri i Kosovës në Zveçan / Policia dhe KFOR-i në vendngjarje, po hetohet rasti
25/02 14:03
Top News/ SHBA, ‘mbreti’ i eksporteve në Kosovë / Dinari vë në sprovë marrëdhëniet, tregtia vazhdon
25/02 13:56
Top News/ Laboratorët e drogës ‘mbijnë’ në veri / Kosovë, policia aksion në Leposaviç, një në pranga
25/02 12:18
Top News/ Ne e kuptojmë Ukrainën, liria do triumfojë! Osmani mesazh në dy vjetorin e pushtimit rus
24/02 22:00
Top News/ FSK është gati për në NATO / Ministri i mbrojtjes: Problem janë vendet që s’na njohin
24/02 19:00
Top News/ ‘Krah Ukrainës deri sa të fitojë’/ Kurti solidarizohet në dy vjetorin e agresionit rus
24/02 18:15
Top Channel/ Osmani: “Ne, në krah të Ukrainës! E dimë c`do të thotë ta paguash shtrenjtë lirinë”!
24/02 15:23
Top News/ Kosova nuk po e trajton SHBA si partnere / Escobar ‘i tërheq veshin’ Prishtinës
24/02 12:41
Top Channel/ Eskobar: Kosova s’na sheh si partner/ Nuk po punon me ne për stabilitetin rajonal
23/02 22:53
Top News/ SHBA ashpërson gjuhën me Kosovën/ Escobar-Nuk po na trajton si partnere
23/02 22:38
Top News/Përdhunuan dhe vranë 18-vjeçaren/ Kthehet për rigjykim rasti i vrasjes së Marigona Osmanit
23/02 21:42