Top Channel/ 14 viktima nga zjarret. Shkrumbohen mijëra hektar me pyje në Kazakistan
10/06/2023 21:23

14 persona humbën jetë nga zjarret e mëdha që kanë përfshirë pyjet në verilindje të Kazakistanit. Ata u dogjën gjatë përpjekjeve për t’u shpëtuar flakëve. Sipas autoriteteve të shtetit të Azisë Qendrore, numri I viktimave pritet të rritet akoma më shumë pasi në male kanë mbetur të bllokuar dhe rojet e pyjeve, të cilët ende nuk janë gjetur. Nga zjarret deri më tani raportohet se janë djegur mijëra hektarë me pemë e shkurre. Ndërkohë forcat zjarrfikëse po vijojnë luftën nga toka e ajri por ende nuk kanë mundur t’i neutralizojnë vatrat e zjarrit.

Top News – Tentoi të kthehej në Rusi / Norvegjia arreston ish komandantin e Wagner
23/09 15:51
Top News – Shembet autostrada, ‘gëlltit’ makina / Tragjedi në mes të natës në Suedi, 3 të lënduar
23/09 15:49
Top News – ‘Mesdheu, jo më det i vdekjes’ / Papa kërkon ‘aksion’ evropian për emigrantët
23/09 15:37
Top Channel/ Kryebashkiak i AfD-së pranë kampit të përqëndrimit, trondit Gjermania!
23/09 15:12
Top News – Arrestohet shqiptari në Greqi/Dhunonte gruan se nuk lindi djalë
23/09 14:36
Top Channel/ “Emigrantët nuk vijnë për të pushtuar”, papa thirrje Europës: “Më tolerantë”!
23/09 13:51
Top News – Covidi i gjatë dëmton organet / Studimi i ri zbulon simptoma të reja
23/09 12:58
Top News – Në krevat për 800 orë, 34 ditë…/ Malazezët thyejnë rekordet në Olimpiadën e dembelizmit
23/09 12:56
Top Channel/ Nuk kemi shpëtuar, studimi i ri: Covidi i gjatë, anomali tek organet kryesore!
23/09 12:13
Top Channel/ Gjermania rikthen kontrollet në kufi: Shumë emigrantë ilegalë!
23/09 12:12
Top Channel/ Shqipëria, perspektivë pozitive: S&P ndryshon mendje, rikonfirmon dhe vlerësimin B+!
23/09 11:59
Top Channel/ BE, ankesa për Kinën: Marrëdhënia tregtare shumë e pabalancuar!
23/09 11:58
Top News – F 35 u rrëzua, piloti u hodh me parashutë/Telefonoi 911 pasi ra në kopshtin e një shtëpie
23/09 11:54
Top News – Gjermania kthen kontrollet në kufi / ’Ndizet’ debati për kufizimin e emigracionit
23/09 11:53
Top News – Berlini e Parisi, plan për reformën e BE / Zgjerimi deri në 2030-ën, dokument me 60 faqe
23/09 11:40
Top News – ‘Mos fyej kurrë më polakët!’ / Morawiecki paralajmëron Zelenskin, vazhdon retorika
23/09 11:38
Top News – Ukraina merr raketat e frikshme / SHBA thotë ‘po’ për ATACMS, godasin 300 km larg
23/09 11:37
Top News – BE-Kinë, ‘dashuri dhe urrejtje’ / Marrëdhënia tregtare ‘shumë e pabalancuar’
23/09 11:29
Top News- Protesta në Spanjë/ Mblidhen mijëra njerëz, Sanchez drejt koalicionit
23/09 11:20
Top News – Dosja shqiptare, McGonigal pranon fajin para gjykatës së Uashingtonit
22/09 23:37