Top Channe/ Peshkaqeni vret 16 vjeçaren në një lumë në Perth të Australisë
04/02/2023 21:23

Një vajzë 16-vjeçare ka vdekur pasi u sulmua nga një peshkaqen teksa po notonte në një lumë në Australinë Perëndimore. Ajo u shpall e vdekur pasi u tërhoq ne lumin Sëan, në periferi të Perth. Besohet se vajza, nga Perth, ishte duke hipur në jet ski me miqtë në lumë kur ndodhi ngjarja. Policia e Australiane tha vajza mund të ishte hedhur në ujë për të notuar me delfinët që shiheshin aty pranë. oficeri i policisë e përshkroi incidentin si "shumë, shumë traumatik" dhe familja e vajzës ishte "absolutisht e shkatërruar nga lajmi". Njerëzve u është kërkuar të bëjnë "kujdes shtesë" dhe të respektojnë çdo mbyllje të plazhit. Ekspertët e peshkimit thonë se është e pazakontë të gjesh peshkaqenë në atë pjesë të lumit. Ky besohet të jetë sulmi i parë fatal i peshkaqenit në lumin Sëan që kur një djalë 13-vjeçar u vra në janar 1923. Australia zakonisht regjistron rreth 20 sulme peshkaqenësh çdo vit, me shumicën në Uellsin e Ri Jugor dhe Australinë Perëndimore. Pati dy sulme fatale të peshkaqenëve në 2021 dhe shtatë në 2020. Pamjet: AFP

Top Channel/ Ukraina kërkon të nisë ofensivën, BE bie dakord: 2 miliardë dollarë municione
20/03 22:57
Top News – Rritja e moshës së pensionit/ Macron i mbijeton mocionit, por nuk ndalen protestat
20/03 22:41
Top News – Putinit i dridhen këmbët përballë Xi/ Presidenti nuk i fsheh dot problemet shëndetësore
20/03 21:08
Top News – Putin pret Xi Jinping në Moskë/ ‘Rusia dhe Kina kanë qëllime të ngjashme’
20/03 20:23
Top News – ‘Asnjë armëpushim që vjen nga Kina’ / Këshilla e SHBA për Ukrainën
20/03 19:11
Top News – 104 miliardë dollarë dëme nga tërmeti/ Erdogan- Lufta e vërtetë e Turqisë fillon tani
20/03 19:10
Top News– ‘Paguajnë, por po dështove të vrasin’ / Rrëfimi i killerit ekuadorian për bandat shqiptare
20/03 18:55
Top News – A do arrestohej Putin në Serbi!/ Vuçiç përgjigjet pas urdhrit të Gjykatës së Hagës
20/03 18:05
Top News – Shqipëria renditet në vendin e 83-të / Kush janë vendet më të lumtura në Botë!
20/03 18:03
Top News – SHBA-Serbia do njohë simbolet e Kosovës/ Escobar shpjegon paktin e arritur në Ohër
20/03 17:52
Top News – Pjata letre dhe dush i shpejtë…/Jeta pa ujë në Arizona, të gjithë me sytë nga qielli
20/03 16:43
Top News – Kremlini ‘i shpall’ luftë SHBA / Asnjë zyrtar nuk mund të përdorë më iPhone
20/03 16:01
Top News – Putin apo sozia e tij?/Kush vizitoi Ukranën dhe ku është presidenti
20/03 15:47
Top Channel/ Blerja e Credit Suisse, nis “tërmeti” në tregje: Bien aksionet e bankave europiane!
20/03 15:47
Top News – Krimineli që kthehet në skenën e krimit! Putin në qytetin ukrainas, reagime të ashpra
20/03 15:45
Top News – ‘Do të jemi të pavdekshëm!’, pas 7 vitesh…/ Parashikimi i shkencëtarit që s’gabon kurrë
20/03 15:34
Top Channel/ Krerët e UÇK-së në Hagë, përfundon konferenca: Gjykimi në 3 prill!
20/03 15:25
Top Channel/ Vendet më të lumtura të 2023-shit, del lista: Si renditet Shqipëria!
20/03 15:23
Top Channel/ “Të ndihmojmë të ardhurit”: Kuzhinieri i famshëm hap shkolla për refugjatët!
20/03 15:10
Top Channel/ Borrell “në dërrasë të zezë”: Njofton ministrat e BE-së mbi rezultatet e Ohrit!
20/03 15:03