Tiranë/Drejtoi makinën në gjendje të dehur dhe u përpoq të korruptonte policin,arrestohet 35-vjeçari
28/01/2021 12:47

Një 35-vjeçar është arrestuar mbrëmjen e djeshme pasi gjatë kontrollit u kap u vërtetua se drejtonte makinën në gjendje të dehur dhe për t’iu shmangur përgjegjësisë i ofroi lekë punonjësit të policisë. Sipas policisë shtetasi me iniciale R.P i ofroi policit 5000 lekë, pasi punonjësi vertetoi se ai po drejtonte automjetin në gjendje të dehur. Njoftimi i policisë: Rrugorët e kryeqytetit, në funksion të kontrolleve policore parandaluese, ditën e djeshme, kanë konstatuar dhe verifikuar se shtetasi me iniciale R. P., 35 vjeç, po drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit, në masën 0.44 mg/l. Gjatë kryerjes së veprimeve policore, ky shtetas i ka ofruar agjentit verifikues një kartëmonedhë me prerje 5000 lekë të rinj, me qëllim shmangien e ndëshkimit për shkeljen e kryer. Në këto kushte drejtuesi i automjetit është arrestuar në flagrancë për veprën penale “Korrupsioni aktiv ndaj personave që kryejnë funksione publike”. Gjithashtu, përgjatë 48 orëve të fundit, në funksion të kontrolleve parandaluese, janë arrestuar edhe 5 drejtues të tjerë mjetesh, 3 prej tyre për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 2 për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

Sondazh në TCH: Kush fiton zgjedhjet? Sonte në emisionin “Open”, gjetjet e kompanisë Ipsos
25/02 15:18
Top News – “902 mijë zgjedhës me karta të skaduara”/ KQZ-të infektuarit me covid, mbeten pa votuar
25/02 15:13
“Brenda 15 marsit…”/ Vaksinimi në Berat, Rama: Pranvera, periudhë vaksinimi intensiv
25/02 14:34
Top News – Veliaj me banorët e Tiranës/ Kriter për të qenë i LSI-së është SPAK-u
25/02 14:29
Top News – Kufizimet mbeten në fuqi/ Ende nuk ka konfirmim për variantet e tjera
25/02 14:29
Situata e covid në Pogradec/ 21 raste në bilancin e fundit
25/02 13:21
Gjirokastër, 70% e testimeve pozitive/ Riienfektohen dy punonjës në burgun e Bëncës
25/02 13:21
Nuk ka masa të reja kufizuese/ Mbetet në fuqi ndalimqarkullimi 20:00-06.00
25/02 13:21
Top News – Vettingu, futet në krizë Gjykata/ Shkarkohet gjyqtarja e Apelit të Tiranës
25/02 13:14
Top News – Meta hap portal në Presidencë/ ‘Denonconi tek unë presionet për zgjedhjet!’
25/02 13:14
Top News – Basha-Nuk do të bëj mrekullira/ ‘Mjafton të bëjmë sa ç’bën Maqedonia’
25/02 13:13
Mbledhje për gjyqtaren e Krujës/ KLGJ mblidhet për procedimin ndaj Enekelejda Hoxhës
25/02 13:08
Vrasje në qendër të Tiranës/ Viktima me tre emra dhe precedentë penalë, u qëllua me silenciator
25/02 13:08
Top News – Vdekja e minatorit në minierë/ Bulqizë, një në pranga, një në pocedim
25/02 12:55
Bulqizë/ Qendra e Kujdesit Shëndetësor jashtë kushteve optimale, çatia pothuajse e shkatërruar
25/02 12:24
Komiteti Teknik i Ekspertëve: Mbeten në fuqi kufizimet aktuale
25/02 12:23
Benet Beci: KESH do të transformojë zonën përreth liqeneve Vau Dejës- Koman, në destinacion turistik
25/02 12:22
Taksistët e Shkodrës në protestë/ Kërkojnë disiplinimin e taksive që punojnë në të zezë
25/02 12:19
Top News – Kush ishte Behar Sofia!/ Nga miku i Dritan Dajtit tek heroina në Turqi
25/02 12:13
Rruga e shembur që prej janarit/ Lezhë-Kallmet, mungon sinjalistika për rrezikun
25/02 12:11