Tirana, kush ikën e kush vjen/ Emra që po diskutohen në PS para dorëzimit të listave në KQZ
07/03/2021 20:05

Socialistët janë duke i dhënë dorën e fundit listës së tyre garuese për 25 Prillin. Drejtuesve politik në 12 qarqe i është kërkuar të kenë gati listën paraprake, e cila do të diskutohet pasditen e të Hënës bashkë me kryesinë e partisë. Objektivi socialistëve për Tiranës është jo vetëm ruajtja e rezultatit të 2017-tës me 18 mandate, por edhe fitimi 2 mandateve plus. Gazetari Top Channel Muhamed Veliu, ka mësuar se pritet të konfirmohen për të qenë pjesë e listës së Tiranës zëvendës ministrat Etjen Xhafaj dhe Romina Kuko bashkë me perfektin e Tiranës Toni Gogu. Drejtoresha e IKMT-s Dallëndyshe Bici ka marrë dritën jeshile e ka nisur fushatën ne Paskuqan. Surprizë në ndryshimet e listën e Tiranës është largimi Blerina Gjylametit e cila do të kandidojë në Pogradec, duke u zëvendësuar me Eduard Shalsin. Ndryshe nga 2017-ta, Olta Xhaçka nuk do të jetë në listën e Tiranës, por në Dibër. Me të gjitha gjasat në listën e Tiranës nuk do të jetë deputeti aktual Sadri Abazi i cili i shtohet listës së dorëhequrëve nga kandidimi siç ishin Vasilika Hysi, Besnik Baraj dhe Sadi Vorpsi. Me pikëpyetje mbetet ri-kandidimi Elona Gjebresë. Pandeli Majko ministër për diasporën pritet të jetë përsëri pjesë e skuadrës socialiste por mbetet e paqartë renditja e tij në këtë listë. Në të njëjtën situatë ndodhet edhe ish ministria e mbrojtjes Mimi Kodheli e cila në 2017 u zgjodh në qarkun Kukës dhe tani është duke drejtuar fushatën në njësinë 5 në Tiranë. Besohet se lista e Tiranës do të udhëhiqet nga inxhinieria Luljeta Bozo e cila i tha po ftesës së Ramës për të kandiduar nën siglën e PS. Ministret aktuale Belinda Balluku, Etilda Gjonaj dhe Ogerta Manastirliu renditen në top 10 vendet e para të listës së Tiranës. Ndërkohë pas dorëheqjes së Reme Lalës, socialistët pritet të kandidojnë në zonën e Paskuqanit, deputetin e opozitës se re, Halit Valteri.

Kryebashkiakja e Durrësit takim me banorët e lagjes 6 të qytetit
09/04 15:42
Top News – Basha nga Divjaka/ Do japim 150 milionë euro për bujqësinë
09/04 15:27
Basha, ftesë socialistëve/ Takon dy të larguar nga PS: Bashkë për aspiratat e vendit
09/04 15:13
Rama: Rruga e Arbrit brenda vitit/ Biseda e kryeministrit me kandidatin e PS në Dibër
09/04 15:12
Ministrja Manastirliu, kandidate e PS-së në Njësinë 9, prezantohet nga kryebashkiaku Veliaj
09/04 14:26
Top News – Zgjedhjet, shitja dhe blerja e votes/ Ambasadorja e Suedisë, apel për shqiptarët
09/04 13:03
Rama dhe Gjiknuri në Finiq:Kujdes nga propozimi i PD për shfuqizmin e ligjit të pronave.E rrezikshme
09/04 12:30
Ambasadorja suedeze në Shkodër: Shqetësues fenomeni i shit-blerjes së votës në Shqipëri
09/04 11:09
Basha me fermerët në Divjakë: 100 milion euro subvencione dhe naftë pa taksë në bujqësi
09/04 10:45
“Ça thotë partia e kontrollorëve?” Telefonata e Ramës me Dionis Imerajn në Dibër
09/04 10:37
Sondazhi i tretë i TCH dhe IPSOS, cilën parti do votonit nëse ka zgjedhje këtë të diel? PS 48.4%, PD 39.3 % dhe LSI 5%
09/04 03:06
Balla: Banorët e Shtërmenit e kanë ndarë mendjen që vota e tyre duhet të jetë për PS dhe jo për PD e LSI
08/04 19:51
‘Meta-Berisha, dështuan’/ Rama: Donin të bllokonin vaksinat, gjetën kryeministrin e gabuar
08/04 19:47
Basha: Aeroporti, dështim i Ramës/ “Ka vënë interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari”
08/04 19:44
Basha: Aeroporti, dështim i Ramës: Ka vënë interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari
08/04 15:35
Damian Gjiknuri takim me banorët e Orikumit
08/04 14:15
Damian Gjiknuri takim me banorët e Llakatundit
08/04 14:09
Top News – Pas gjyqit të humbur në Arbitrazh/ “Becchetti”, Rama shigjeton Berishën e Metën
08/04 13:32
Durrës/ Kryebashkiakja inspekton procesin e rindërtimit
08/04 13:05
Rama: Sulm i Metës e Berishës/ “Po bllokojnë vaksinat. Gjetën kryeministrin e gabuar”
08/04 12:24