Sulmon shqiptarin për origjinën/ Arrestohet djali i biznesmenit grek
16/12/2020 12:34

Djali i një prej biznesmenëve më të mëdhenj në Greqi u arrestua sepse sulmoi dhe plagosi një shqiptar. Pavllos Petraq Misia u plagos në lagjen Peristeri të Athinës. Sipas policisë greke, 32-vjeçari punonte në një dyqan shitje automjetesh, në kohën që pati një përballje verbale me djalin e biznesmenit grek, i cili fillimisht e ofendoi për origjinën e tij dhe në vazhdim e goditi me sende të forta dhe e plagosi në këmbë me një pistoletë, që e mbante pa leje. 32-vjeçari shqiptar mundi të shkojë vetë deri në një klinikë që ndodhet aty pranë, lëvizje që i shpëtoi atij jetën, pasi mjekët e klinikës arritën t’i ndalnin hemorragjinë. Burime policore i thanë Top Channel se ishin banorët e lagjes, që e panë incidentin dhe njoftuan autoritetet. Ata mundën të dallojnë targën e automjetit me të cilën u larguan autorët. Patrulla të policisë identifikuan makinën e autorëve dhe mundën të vënë në pranga autorin dhe shoqëruesin e tij, të dy shtetas grekë. Policia thotë se autori i ngjarjes është person me precedentë penalë. Në të shkuarën ai është arrestuar për sulm ndaj policisë, por u lirua pak muaj më vonë, ndërsa është akuzuar edhe disa herë të tjera për sulme të dhunshme.

Top Channel/ Përgjimet e politikanëve! Greqi, kryeministri pranon përgjimin e kryetarit të PS
08/08 20:11
Top News-Greqi, pasojat e përgjimit të opozitës/The Guardian-Mitsotakis drejt rrëzimit nga pushteti!
08/08 18:45
Top News-Serbët, 48 baza ushtarake rreth Kosovës/Kurti: Pas Serbisë qëndron Putin, rrezikojmë luftën
08/08 15:54
Top News – Ballkani i Hapur forcon Serbinë / Eksperti i njohur kundër: Minon procesin e Berlinit
08/08 15:00
Top News- Konflikti tjetër që po zien në Evropë/Shtypi gjerman për krizën në Kosovë dhe dilemat e BE
08/08 14:59
Top News – Një furgon me 300 kg drogë në kufi/ Dy trafikantët janë larguar, policia nis kërkimet
08/08 13:04
Top News – Kanabis me shumicë në kufirin e gjelbër / Disa shqiptarë të arrestuar nga policia greke
08/08 10:59
Top Channel / Greqi, optimizëm nga turizmi / Pritet të afrohet me rekordin e vitit 2019
07/08 15:27
Top Channel/ ” Ec me Titon”, turi në Zagreb që tregon historinë e ‘të fortit’ të Jugosllavisë
07/08 14:19
Top News – Shqiptarët që kultivojnë kanabis në Greqi/ Zënë 37% të tregut, sa drogë iu sekuestrua
07/08 12:54
Top Channel/ Kosova: Reciprocitetin dhe targat nuk i diskutojmë në Bruksel
07/08 11:29
Top News – Arrestohet spiunia ruse në Kosovë/Ishte ‘maskuar’ si gazetare, kush ishte misioni i saj!
07/08 11:26
Top Channel/ Arrestohet spiunia ruse nga policia e Kosovës, gazetarja u ndalua në kufi
07/08 11:13
Top News – Sulmi në Ujman, EULEX shton patrullimet / Shefi i misionit-Të ndalen aktet kriminale
07/08 10:54
Top News – 12 polakë vdesin në aksident / Kroaci, autobusi del nga rruga, 32 të plagosur
06/08 16:39
Top Neës – Takim Kurti-Vuҫiç më 18 gusht / Escobar: Asosacioni, ‘jo shtet brenda shtetit’
06/08 14:53
Top News – Putini i madh dhe Putini i vogël! Kosovë-Serbi, a do të nisë një luftë e re për targat?
04/08 16:35
Top Channel/ Greqia merr masat për gaz. Shtohet një depozitë e re për të ulur varësinë nga Rusia
04/08 15:32
Top News-Leksione nga Mali i Zi për skafe e gomone/Afër me kilometra, por larg me sigurinë në plazhe
04/08 14:13
Top News – Reciprociteti u shty edhe me një muaj / Kurti : Për faj të dezinformimit të Beogradit
04/08 14:02