Si fitoi Shkëlzeni 150.000 euro/ Ndërmjetës për të shitur tokë në Porto Romano biznesmenit të gazit
08/08/2020 16:09

Kjo është një faturë (fatura) me ane te se ciles eshte paguar 150 mije euro ndermjetesi shkelzen berisha nga nje agjensi imobiliare. Fatura është publikuar nga mediat në tiranë të cilat kanë treguar perfundimin e nje kontrate te lidhur mes agjencise Stellar Real Estate Investmens Albania sh.p.k ne vitin 2009. Agjensia ishte pronare e nje toke qe kishte blere ne porto roman e cila është marrë me 6 deri në 10 euro metri dhe është rishitur me 18 euro metri. Agjensia që ka paguar me 150 mijë euro djalin e ish kryeministrit Berisha është pronë e një kompanie guackë e rregjistruar në gjilbratar, një vend i njohur si parajsë fiskale. Kjo agjenci ka blerë 50 mijë metra katrorë tokë në Porto Romano, zonë e destinuar nga qeveria e asaj kohe për park industrial dhe depozita karburanti. Më pas agjencia kontrakton Shkëlzen Berishën si ndërmjetës, me fjalë të thjeshta si sekser për t’I gjetur blerës për këtë tokë.

Top News – Ku do jetë kandidat! Rama flet nga Vlora për zgjedhjet
25/09 20:01
Top News – Operacioni i Europolit/ Konfiskohen 27 milionë maska
25/09 18:36
Top News – Kodi i ri zgjedhor/ PD zbardh ligjet e marrëveshjes
25/09 17:52
Top News – Moti i keq në fundjavë/ 5 prefektura rrezikojnë përmbytjet
25/09 17:13
Top News – Që nga nisja e pandemisë/ Covid, 373 humbje jete në Shqipëri
25/09 17:13
Top News – 124 raste dhe 3 viktima/ Apel për mbipopullimin në QSUT
25/09 17:12
124 të prekur me COVID-19, ndërrojnë jetë 3 persona gjatë 24 orëve
25/09 16:51
Fillojnë gjyqet për zgjedhjet/ Hidhet shorti në Kolegjin Zgjedhor për kërkesën e parë
25/09 16:10
Nga rruga e dashurisë dhe miqësisë deri te rreziku nga peshkaqenët. Çfarë po ndodh në Tiranë?
25/09 15:42
Mësuesja 75-vjeçare/ Nuk pranon pensionin, çdo ditë shkon në klasë me fëmijët
25/09 15:36
Koha e anglishtes e gjermanishtes/ Askush në Shqipëri nuk preferon të studiojnë për rusisht
25/09 15:32
Pallate për të dëmtuarit e tërmetit/ Veliaj: janë kualifikuar 8 kompaninë ndërtuese
25/09 15:27
Turizëm pa ndotje në det/ Dhërmi, kompleksi turistik instalon impianti që pastron ujërat e zeza
25/09 15:25
Moti i keq dëmton mandarinat/ Fermerët e Xarrës kërkojnë ndihmë, priten stuhi në zonë
25/09 15:23
Paga minimale 26 mijë lekë/ Ekspertët: Ka ikur koha e informalitetit
25/09 15:21
Naftëtarët, protestë për pagat/ Ballsh, mblidhen para uzinës, lajmërojnë grevë urie
25/09 15:19
Vazhdojnë lëkundjet e tokës/ Goditja më e fundit pranë qytezës së Belshit, nuk ka dëme
25/09 15:13
Nën hetim për dhunë ndaj foshnjes/Durrës, vajza 18 muajshe me shenja dhune. Pronari i çerdhes, mohon
25/09 15:11
Shkarkohet prokurorja Donika Prela/ Luan Daci dërgohet për gjykim nga Gjykata antikorrupsion
25/09 15:08
Top News – Sistemi gjyqësor/ Soreca-mbështesim pavarësinë e tij
25/09 15:06