Si do të zhvillohet mësimi online/Vendimi i komitetit teknik për mbylljen e universiteteve per 1muaj
30/10/2020 15:18

Studentët po lënë rezidencat studentore. “4 ditë para nisjes së vitit të ri akademik, komiteti teknik i ekspertëve mori vendimin që muaji i parë i mësimit të zhvillohet në distancë e si rrjedhojë me mbylljen e auditoreve do të mbyllen dhe konviktet”. Por drejtuesit e Fakulteteve të cilët ishin të përgatitur për mësimin e kombinuar, tregojnë se nuk janë njoftuar zyrtarisht dhe se urdhrin e Ministrisë së Shëndetësisë e kanë mësuar nëpërmjet medias. Kjo ishte surprizë. Duhet të punojmë intensivisht për të ribërë orarin dhe për të njoftuar studentët. Do të bëjnë mësim me një platformë të unifikuar që është Microsoft Teams. Edhe pse dyert e universiteteve kanë qenë të hapura deri më sot që studentët të mbyllnin vitin e shkuar akademik. Një fundjavë para fillimit të vitit të ri mësimor, të rinjtë nga rrethet kanë mbushur terminalet e autobusëve për tu kthyer në vendlindje.

Hapet COVID 4, shtrohen pacientët e parë! Manastirliu: Po përgatitemi për skenarët e tjerë
01/12 01:22
Top News – Hapet spitali covid 4/ Mbërrijnë pacientët e parë
30/11 22:28
Fluksi i infektimeve/ Hapet COVID 4, shtrohen pacientët e parë! Manastirliu: Po përgatitemi për skenarët e tjerë
30/11 21:03
Hetimi për vetëvrasjet në Spital/ 4 raste të “Shefqet Ndroqi” dhe 1 tjetër te Infektivi
30/11 20:04
Top News – Ishte pozitiv me covid/ Gjobitet 700 mijë lekë në Kakavijë
30/11 19:58
Top News – PD sërish akuza Xhaçkës/ 22 udhëtime me helikopter ushtarak
30/11 19:57
Top News – Ndryshon harta elektorale/ Tirana merr dy mandate më shumë
30/11 19:55
Përputhen, 100 milionë shikime/ Rekordi i shikueshmërisë së një programi në YouTube
30/11 19:47
Statujat që zemëruan shqiptarët/ Autori i veprës së Skënderbeut në Prizren: Fryt i imagjinatës sime
30/11 19:34
Top News – 12 viktima nga covid/ 557 raste të reja, 491 të shtruar
30/11 18:14
U arrestua pasi u kap me pistoletë e kokainë në çantë, lirohet me kusht këngëtari Notis Sfakianakis
30/11 16:44
Top News – Shijak, ujësjellësi i ri/ ‘128 kantierë mbarojnë para afatit’
30/11 16:36
Top News – Kolaudimi i makinave/ I hiqet privatit, kalon në shtet
30/11 16:09
Pritet shi dhe dëborë/ Të mërkurën përkeqësohet moti në të gjithë vendin, ulen temperaturat
30/11 15:37
Top News – Rruga e re, Veliaj/ Kujton polemikat-do ecim përpara
30/11 15:36
Top News – ‘Mirë është t’i heqesh’/ E detyroi Ramën të heqe atletet
30/11 15:34
Festat vetëm me familjen/ Gjirokastër, pandemia i shtyn banorët t’i rikthehen traditës 100-vjeçare
30/11 15:33
Top News – ‘Kam qenë rastësisht…’!/ Vrasësi i dyshuar në arrest me burg
30/11 15:32
Për festa drejt jugut/ Vlora, Korça dhe Pogradeci plot me “pushues”
30/11 15:31
Top News – Mafiozet dhe covid 19/ Operacione nga Europol dhe Interpol
30/11 15:29