Shtohen divorcet/ Lushnje, në një muaj 40 kërkesa për ndarje në gjykatë
03/07/2020 12:56

Zgjidhjet e martesave ne qytetin e Lushnjes janë rritur ne periudhën e pandemisë. Çiftet që përfunduan ne gjykatë gjatë muajit fundit janë 40. Sipas avokatit Jurid Sharka ndër shkaqet kryesore janë problemet ekonomike, të ndjekura nga tensionet që shkaktojnë rrjetet sociale, xhelozia dhe përdorimi i alkoolit, etj. Më se shumti kërkojnë divorc bashkëshortet nga 30 deri ne 40 vjeç, te cilët sapo janë martuar dhe kanë nga një fëmijë. Procesin zakonisht e nis bashkëshortja, thotë avokati. Statistikat e muajit te fundit sipas tij lënë vend për shqetësim.

Covid-19 në vend/ Ministria e Shëndetësisë: 130 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orë
04/08 16:19
Gjermanët protestojnë kundër maskave/ Mjekët në vend: Jemi në valën e dytë të koronavirusit
04/08 16:07
Ekstradohet terroristi i ISIS/ 24 vjeçari nga Taxhikistani kërkohej nga Gjermania. U kap në Shqipëri
04/08 16:04
Pyjet në flakë në Veri dhe Jug/ 140 hektarë pyje me pisha janë djegur në Seman
04/08 15:57
Dëmtonin malin e Tomorit/ Në pranga dy punonjës të firmave. Në kërkim babai i deputetit
04/08 15:44
Protestë në lokalet e dasmave/ Pronarët në Lezhë: Vetëm ne po gjobitemi
04/08 15:39
Pamjet me dron/ Zjarri shkreton natyrën në Seman, situata nuk po përmirësohet
04/08 15:38
Manastirliu apel: Hiqni dorë nga grumbullimet dhe festat. Janë kthyer në vatra infektimi!
04/08 15:30
Nesër shi dhe stuhi/ Temperaturat do të ulen ndjeshëm. Në fundjavë rikthehet vera
04/08 15:21
Pamjet me dron/ Çfarë po ndodh në Seman, zjarret nuk po shuhen
04/08 15:08
Top News – Mesazhi i Najada Çomos/ Zbatoni masat, virusi midis nesh
04/08 14:59
Top News – Apeli i Manastirliut/ ‘Respektimi i masave, mposht virusin’
04/08 14:58
Top News – Kreditë bëhen më të lira/ BSH-ulet norma bazë e interesit
04/08 13:45
I kërkuar për terrorizëm/ Ekstradohet në Gjermani 24-vjeçari nga Taxhikistani, Komron Zukhurov
04/08 12:54
Nesër vjen stuhia/ Pas shiut, koha e mirë rikthehet në fundjavë
04/08 12:44
Elbasan, Tritol lokalit/ Dëme materiale, dyshohet si shkak konkurenca
04/08 12:38
Manastirliu apel: Hiqni dorë nga grumbullimet dhe festat. Janë kthyer në vatra infektimi!
04/08 12:23
Situatë kritike në Seman, rreth 140 ha pyll janë djegur në tre ditë: Pa koment
04/08 12:22
Dëmtonin malin e Tomorrit/ Në pranga dy punonjës të firmave që nxirrnin gurë
04/08 11:34
Tale, plazh pa dyndje/ Alternativa për pushuesit në kohë pandemie
04/08 11:33