Shtimi i rasteve me COVID-19, Meta bën apel: Mazhoranca dhe qeveria të reflektojnë!
06/07/2020 14:01

Presidenti i vendit, Ilir Meta me anë të një dalje publike për mediat ka bërë apel për të gjithë institucionet në Shqipëri dhe për të gjithë shqiptarët që të bëjnë kujdes dhe të zbatojnë me rigorozitet masat e frenimit të Covid-19. Në fjalën e tij, Meta kërkoi reflektim nga qeveria dhe mazhoranca, ndërsa u shpreh se është e domosdoshme zbatimi i protokolleve. “Tërheq vëmendjen ndaj të gjithëve për të mos humbur përqendrimin në përballimin më efikas të pandemisë, pasi shtimi i rasteve të qytetarëve dhe numrit të viktimave kërkojnë urgjentisht një reflektim nga të gjithë, nga institucionet, qeveria, opozita, sipërmarrjet dhe çdo qytetar. Është e domosdoshme një strategji e re, me protokollet e mirëpërcaktuara dhe për të vënë në kontroll përhapjen në rritje të kësaj pandemie Kërkojmë një reagim të përgjegjshmëri nga institucionet, qeveria, opozita, qytetarët dhe sipërmarrësit. Është e nevojshme një protokoll dhe vënien në kontroll përhapjen e kësaj pandemie. Është i domosdoshëm një komunikim me vendet fqinje dhe me vendet e BE për të shkëmbyer info në kohë reale që kjo strategji e re të na mundësoj daljen sa më shpejt nga kjo situatë.”

PD: Reforma territoriale ka dështuar/ Ekspertët e PD: Shërbeu vetëm për punësimin e militantëve
11/08 15:44
Top News – Meta me mjekët italianë/ ‘Eksperienca juaj, ndihmë e madhe’
11/08 15:01
Top News – PD akuza qeverisë/ Reforma territoriale e dështuar
11/08 14:44
Basha takon të dëmtuarit e tërmetit/ Kreu i PD-së viziton fshatrat e zonës së Manzës
10/08 15:33
Top News – Shehu-qeveria dështoi/ ‘Duhen masa të reja anticovid’
10/08 14:07
Debate për pronat e Shkëlzenit/ Reagime nga familjarët e viktimave të Gërdecit dhe politika
06/08 15:19
Ndryshimet Kushtetuese pa konsensus/ Ende në tavolinën e presidentit
06/08 13:04
Vlerësimi i kandidatëve/ Mustafaj: Do zgjedhim më të mirët
04/08 13:06
Mblidhen vlerësuesit e kandidatëve/ Komisioni i ri merr propozimet nga baza
04/08 12:54
Vlerësimi i kandidatëve/ PD krijon komisionin me 5 anëtarë
03/08 16:19
Top News – Vlerësimi i kandidatëve/ PD publikon emrat e komisionit
03/08 14:37
Vlerësimi i kandidatëve/ PD krijon komisionin me 5 anëtarë
03/08 13:09
Top News – Tabaku akuza qeverisë/ Raporti kritik për ekonominë
01/08 15:03
Reforma zgjedhore/ Pritet reagimi i PD pas ftesës së kryeministrit Rama
01/08 12:51
Kurban Bajrami zbut politikën/ Meta mesazhe bashkëpunimi, opozita e merr pushim
31/07 15:25
Parku fotovoltaik i Karavastasë/ Rama: Ftoj kompaninë franceze të tregojë se si…
31/07 15:13
Top News – Kurban Bajrami/ Politika urime për festën e shenjtë
31/07 14:49
Top News – Parku Fotovoltaik/ Rama-investimi fillon në shtator
31/07 14:42
Ndryshimi i kushtetutës/ Pritet sot reagimi i opozitës jashtëparlamentare
31/07 13:00
Kushtetuta ndryshoi me 106 vota/ Hapen listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhje
30/07 15:57