“Shqipëria do të ngelet me 800 mijë banorë”, shqiptari në Gjermani ngre alarmin-Shqipëria Live
29/09/2022 16:11

Pasi ranë në vitin e pandemisë dhe mbetën të ulëta në 2021-n, aplikimet për azil nga shtetasit shqiptarë në vendet e Bashkimit Europian kanë filluar të rriten sërish me rikthimin e lëvizjes pa kufizime. Sipas të dhënave të Eurostat, në 7 muajt e parë të vitit u regjistruar gati 5800 kërkesa për azil nga shtetasit shqiptarë në një nga vendet e Bashkimit Europian. Gazetar: Gerald Qerimi Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Autore: Eralda Kenaj

“Vret gruan me sëpatë dhe shkon vetë në polici”, historia e rëndë në Kosovë – Shqipëria Live
25/11 16:22
Del nga burgu infermierja në Pejë që dhunoi të moshuarën me alzajmer – Shqipëria Live
25/11 16:21
Historia makabre e Marigonës që u përdhunua dhe u vra nga bashkëshorti Krivaça – Shqipëria Live
25/11 16:21
“200 gra paraqiten në javë në gjykata prej dhunës së bashkëshortëve”, flet avokatja – Shqipëria Live
25/11 16:20
Pajtohet Albi me Brunon? Ja çfarë thotë ai për hatërmbetjen me djemtë – Shqipëria Live
25/11 16:15
“I kam si prindërit e mi”, Albi tregon marrëdhënien me prindërit e të fejuarës – Shqipëria Live
25/11 16:15
“Do e kem afër Bashkimin”, Albi niset për në Amerikë, gati një jetë të re – Shqipëria Live
25/11 16:14
Albi tregon njohjen me të fejuarën, dashuri me shikim të parë – Shqipëria Live
25/11 16:14
Surpriza e çmendur që i ka bërë e fejuara Albit, do emocionoheni të gjithë – Shqipëria Live
25/11 16:14
Albi thyen heshtjen, flet për fejesën dhe jetën e tij pas Përputhen – Shqipëria Live
25/11 16:13
“Njerëz si ty nxisin krime monstruoze”, deklarata e fortë e Hazizaj për Panon – Shqipëria Live
25/11 16:06
Batuta e Fabit për sherrin në studio: Po dhunojnë njëri-tjetrin – Shqipëria Live
25/11 16:03
“Po i kërkojnë fëmijëve të bëhen gay” deklarata e fortë e Panos për filmin e Disney – Shqipëria Live
25/11 16:03
Debati për filmin me fëmijët gay, Fabian Basha: Më duket skuthllik, nuk kam “undo” – Shqipëria Live
25/11 16:03
“Nuk dua që fëmijët e mi ta mësojnë tani çfarë është homoseksualizmi”, flet Fabiani – Shqipëria Live
25/11 16:02
“Filmi me fëmijët gay nuk ka informacion për prindërit”, artisti ngre shqetësimin – Shqipëria Live
25/11 16:02
Filmi vizatimor me djem gay, debat në studio, Hazizaj i kthehet Lindës dhe Fabianit – Shqipëria Live
25/11 16:02
“Mos kalo në bullizim”, përplasje mes Hazizaj dhe Panos: E kupton ça injorante je? – Shqipëria Live
25/11 16:01
“Familjet LGBT janë heronj”, Linda Pano përplaset në studio me nënën e djalit gay – Shqipëria Live
25/11 16:01
Albi i Përputhen më i dashuruar se kurrë, flet për fejesën – Shqipëria Live 25 Nëntor 2022
25/11 15:20