“Shqipëria 1 euro” – Si janë zhvatur pronat e shtetit nga një grup oligarkësh – Top Story
01/12/2021 23:00

Nën siglën e “Shqipëria 1 euro” individë të veçantë që kanë njohje apo miqësi me pushtetarët po pasurohen çdo ditë e më shumë. Mundi dhe sakrifica e një populli të tërë tashmë po kalon në duart e disa oligarkëve. Si u dhanë mbi 30 kontrat me qira një euro? Pse ndryshoi objketi që kishte kjo nisëm? Pse qëllimi tashmë nuk është thithja e investitorëve të huaj por dhënja e aseteve publike te bizneset shqipatre? Pse ende vendi ynë nuk ka një regjistër të pasurive publike që mund të jepen me qira? Pse këto kontrata nuk bëhen transparente? Si fitohet një kontratë e tillë kur nuk ka garë të ndershme? Çfarë kriteresh duhet të plotësojë biznesi që të përfitojë prej kësaj nisme?

“Shqiptarët e varfër” – Mbi 51% e popullsisë, në limitet e vdekjes nga varfëria – Top Story
19/01 23:00
“Rrjedhja e pagave”-Dosja ekskluzive e hetimeve, zbulohen pagat e familjarëve të politikës-Top Story
12/01 23:00
“Viti 2021” – Vrasje dhe korrupsion, ngjarjet më të bujshme që tronditën opinionin- Top Story
29/12 23:00
“Largimi i trurit”- Mijëra profesionistë braktisin Shqipërinë, 140 mln euro kostot – Top Story
22/12 23:00
“Antibiotokët e kafshëve” – Si po infektohemi deri në vdekje, nga ushqimet shtazore – Top Story
15/12 23:00
“Vrasja e vajzave” – Si janë ekzekutuar 110 gra barbarisht, nga partnerët – Top Story
08/12 23:00
“Shqipëria 1 euro” – Si janë zhvatur pronat e shtetit nga një grup oligarkësh – Top Story
01/12 23:00
“Vrasjet në burgjet greke” – Mbi 62 shqiptarë kanë firmosur kontratën e vdekjes – Top Story
24/11 23:00
“Rezart Taçi”- Rrëfim ekskluziv pas 13 vitesh dhe dosja e plotë e pastrimit të parave – Top Story
17/11 23:00
“Bosët e kokainës” – Kush janë kartelët shqiptarë dhe si kryejnë trafikun në Europë – Top Story
10/11 23:00
“Firmat piramidale” – Kush i krijoi dhe ku shkuan paratë, dokumenta ekskluzive – Top Story
03/11 23:00
“Pasuritë e krimit” – Si i rifitojnë kriminelët asetet e sekuestruara nga shteti – Top Story
27/10 23:00
“Gjyqet e Arbitrazhit”-Si janë shitur dosjet nga avokatura e shtetit, dëmi 230 milionë € – Top Story
20/10 23:00
“Viktimat e aksidenteve rrugore” – Si korruptohen ekspertët e policisë nga kompanit e sigurimit – Top Story
13/10 23:00
“Afganët në Shqipëri” – Profilet e tyre, gazetarë, doktorë, pedagogë dhe politikanë – Top Story
06/10 23:00
“Vrasja e Pjerin Xhuvanit” – Detaje ekskluzive nga dosja hetimore, si u mpleksën bandat-Top Story
29/09 23:00
Top Story – Emisioni investigativ nis së shpejti në Top Channel, në sezonin e 4
23/08 12:22
“Të shkarkuarit nga administrata”- Mbi 100 mln euro kosto dhe punësimet fiktive në DAP-Top Story
08/06 23:00
“Falimentim me fiskalizim” – Miliona euro shpërdorime për kasa fiskale dhe programe online-Top Story
01/06 23:00
“Familja Non-grata” – Cilat janë aferat korruptive që flet SHBA, për dinastinë Berisha – Top Story
25/05 23:00