Shantazhohet në Instagram, policia mbyll çështjen. 50- vjeçarja tenton vetëvrasje – Fiks Fare
26/02/2024 20:45

Në datën 14 shkurt 2023, emisioni investigativ “Fiks Fare” transmetoi denoncimin e një 50 vjeçareje, të cilës i kishin hapur disa faqe denigruese në rrjetin social “Instagram”. Denoncuesja tha se bashkëjetonte prej 22 vitesh me një person, që më vonë e mësoi se ishte martuar. 50 vjeçarja tha se kishte 2 fëmijë nga martesa e parë, ndërkohë që me këtë bashkëjetues kishte edhe një vajzë 10 vjeçe. “Më kanë hapur disa faqe në ‘Instagram’, por policia nuk po i heton. Kam shkuar disa herë dhe sërish nuk e gjejnë autorin. Unë dyshoj se e ka bërë djali i bashkëjetuesit, i cili është 22 vjeç. Të gjithë e dinë në Peshkopi historinë tonë” tha ajo. Në atë kohë, Fiksi u interesua te Policia e Dibrës, ku oficeri Ramiz Alia tha se “ka prova për të hetuar këtë çështje”. Ndërkohë, disa ditë më pas, vajza 10 vjeçare e denoncueses, kontakton me redaksinë e Fiksit dhe dërgon një mesazh zanor. “Përshëndetje. Mami im dje ka tentuar vetëvrasjen. E ka marrë në telefon oficeri dhe i ka thënë se çështja është mbyllur. U tmerrova kur e gjeta. Kemi shkuar në Spitalin e Dibrës dhe më pas në Tiranë. Aktualisht jemi në Tiranë. Kërkoj vetëm si e mbylli çështjen oficeri i policisë” do të deklaronte vajza e mitur. Pas këtij mesazhi, gazetarët e Fiksit shkojnë dhe e takojmë denoncuesen 50 vjeçare në Spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë. Zonja ndodhej në Urgjencë, te zona e 6-katëshit te reparti i të Intosikuarëve. Denoncuesja thotë se ka ndërmarrë këtë akt pasi ka komunikuar me OPGj-në Ramiz Alia. Ramizi i ka thënë se hetimet janë mbyllur.

Episodi i plotë – Fiks Fare, 24 Maj 2024
24/05 21:01
Monitorime/ Gratë zihen me burrat që s’bëhen drejtorë, të bëhen me hotel – Fiks Fare
24/05 21:00
Qendra shëndetësore prej 2 vitesh pa ujë, banorët s’lejojnë të vendoset çisterna – Fiks Fare
24/05 20:45
Ilir Meta: Nuk pi mall, bëj palestër! Ramën e kam shkëput – Fiks Fare
24/05 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 23 Maj 2024
23/05 21:01
Monitorime/ Mos i hiqni qimet e hundës! Dëmtohet kujtesa – Fiks Fare
23/05 21:00
Rindërtimi/ Bashkia e Krujës prish “pa leje” godinën me pronarë dhe bën pallat! – Fiks Fare
23/05 20:45
Si ia dalin shqiptarët me këto rroga e pensione? – Fiks Fare
23/05 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 22 Maj 2024
22/05 21:01
Monitorime/ Zogu i Tiranës “Malokët të ngopin në krevat” – Fiks Fare
22/05 21:00
Vuajtje për t’u arsimuar. Fëmijët ecin 3 orë në këmbë për të shkuar në shkollë – Fiks Fare
22/05 20:45
A jemi ende fener ndriçues në botë edhe me Ramën siç ishim me Enverin? – Fiks Fare
22/05 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 21 Maj 2024
21/05 21:01
Monitorime/ Moderatorët nuk njohin Holokaustin as Aushvicin – Fiks Fare
21/05 21:00
Denoncimi nga Ksamili: Punonjësja e policisë më mori biznesin! – Fiks Fare
21/05 20:45
Shqiptarët dele që ndjekin dashin përçor. A është e vërtet? – Fiks Fare
21/05 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 20 Maj 2024
20/05 21:01
Monitorime/ Tendencë, gjarpër i madh 90kg si kafshë shtëpie – Fiks Fare
20/05 21:00
Mori 7 mln lekë për rindërtimin e shtëpisë, s’bëri asgjë. Falë Fiksit, inxhinieri kthen paratë – Fiks Fare
20/05 20:45
Berisha” Dumani ka marrë lekë për të heshtur”. Pse nuk reagon SPAK-u? – Fiks Fare
20/05 20:30