Rrugë me emrin e Agron Janos/ Ndodhet pranë Fakultetit të Arkitekturës dhe Urbanistikës
22/09/2020 15:38

Rruga pranë Fakultetit të Arkitekturës dhe Urbanistikës do të mbajë emrin e Agron Janos, arkitektit të njohur që kontribuoi jo vetëm për rikonstruksionin e objekteve me vlera historike, por për 35 vjet u dha mësim profesionistëve të rinj. Familjarë, miq dhe kolegë të arkitektit Jano u pritën nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili në mënyrë simbolike i dorëzoi bashkëshortes dhe djalit, medaljen dhe një kopje të tabelës me emrin e rrugës. “Jam shumë i lumtur që, për 100-vjetorin e Tiranës, rruga përbri fakultetit ku kalojnë studentët do të mbajë emrin e Agron Janos. Me shumë mirënjohje, në emër të qytetit të Tiranës dhe të Këshillit Bashkiak, ju dhuroj këtë medalje. Kujtimi i Agronit qoftë i paharruar dhe besoj, së bashku do na ndihmoni ta tregojmë historinë e tij”, tha Veliaj.

Top News – Ja kush lihet në pritje/ PD publikon listën me kandidatë
23/10 22:24
Top News – Shpotit Meten/ Rama: Gol me kokë drejtësisë!
23/10 22:23
Top News – Shtatzëne në muajin 9/ Gjylameti preket nga covid 19
23/10 22:21
Top News – Gjyqtari Faut Vjerdha/ Rikthimi i parë pas shkarkimit
23/10 22:20
Jeta e Ina Nukës pas lëndimit/ Flet policja që u plagos në protestat e opozitës
23/10 19:53
Shqipja largohet nga Për’puthen/ Vendimi i produksionit pas qëndrimeve homofobe
23/10 19:52
Top News – Veliaj ironizon Bashën/ ‘U mërzit, se iu prishën pazaret’
23/10 19:50
ABI Bank feston 5 vjetorin/ Kim: Banka amerikane e investimeve, shembull që jam krenare ta mbështes
23/10 19:45
Shkelzeni banon në Rolling Hills/ Kompleksi ku vilat kushtojnë nga 500 mijë deri në 1.7 milionë euro
23/10 19:42
Veliaj: Do thyejmë rekordin e 2017/ “Rivalët tanë nuk kanë as nënshtetësi shqiptare”
23/10 19:34
Meta rrëzon ligjin e zgjedhjeve/ Presidenti i kërkon mendim komisionit të Venecias
23/10 19:33
Top News – ‘Jam rëndë me covid’/ Kreu i sindikatës të naftëtarëve
23/10 19:18
Top News – Masat anti-covid/ Policia vendos me qindra gjoba
23/10 18:38
Top News – Universiteti Mesdhetar/ Javën që vjen mbyllen regjistrimet
23/10 18:22
Top News – Kthehet në muze/ Shtëpia e at Gjergj Fishtës
23/10 18:02
Lezhë/ Makina përplas një këmbësor, dërgohet në gjendje të rëndë në spital
23/10 17:59
Top News – Bilanci i Covid në 24 orë/ 306 raste pozitive, 4 humbje jete
23/10 17:10
KED “mbylli sytë” për noteren/ Sonila Bejtja nuk ka të deklaruar si notere bilancin e vitit 2018
23/10 17:08
Investime ne 38 rrugë/ Bashkia e Tiranës po restauron infrastrukturën në disa lagje
23/10 15:52
Marshim për kancerin e gjirit/ Aktivitet ndërgjegjësuese në Elbasan
23/10 15:50