Roja mbeti në mes të zjarrit/ Tiranë, digjet magazina në një qendër tregtare
25/03/2021 15:14

Zbardhet dinamika se si ka ndodhur ngjarja në magazinën e qendrës tregtare që vijon të digjet që prej pasdites së të mërkurës. Magazina 1000 m² i është dhënë me qira një subjekti privat për tregtimin e rrobave nga administratorët e qendrës tregtare. Mësohet se pikërisht pasditen e djeshme ka mbërritur një kamion me rroba, dhe në kohën kur punonjësit po bënin shkarkimin e mallit, është hapur vatër e zjarrit dhe njëri prej punonjësve të sigurisë ka lajmëruar në radio menjëherë për situatën. Më pas 33-vjeçari Arjan Sala, shefi I sigurisë të qendrës, ka shkuar drejt vatrës me bombolën e fikses së zjarrit, ndërsa kolegu i tij ka dalë jashtë për marrjen e një bombole tjetër. Zjarri ka marrë përmasa të mëdha, kjo edhe pasojë e material që ndodheshin në magazinë. Drejtori i Zjarrfikëses, Shkëlqim Goxhaj në një komunikim për mediat tha se forcat zjarrfikëse, kanë arritur pas 15 orësh punë të neutralizojnë zjarrin e rënë mbrëmjen e djeshme në një magazinë në mbikalimin e Kamzës. Ai theksoi se përbërja e magazinës nga materiale të ndryshme bën të pamundur ndalimin e tymit, ndërsa shtoi se kanë kërkuar përforcime nga shpëtimi i minierave, ka deklaruar Goxhaj. Situatën e bën më të dhimbshme njoftimi që kemi marrë se një punonjës ndodhet në vatrën e zjarrit, i cili pas 3 orëve të para është eliminuar, por përbërja e magazinës na e bën të pamundur eliminimin e tymit. Gjithashtu ne kemi angazhuar të gjithë personelin e Bashkisë dhe kemi kërkuar ndihmë nga kërkim shpëtimi minierave.

Top Channel/ Stuhia e breshërit ‘pushton’ Shkodrën, shihni pamjet
14/05 08:42
Top Channel/’Mbështetje Tiranës dhe Shkupit’,ministrat e Jashtëm të BE,liderët e Ballkanit në Athinë
14/05 01:46
Top News – Hiqen në kufi si italianë e sllovakë/ Krimi i organizuar, shqiptarët drejt Anglisë
13/05 21:53
Top News – Kroacia, vaksina për Shqipërinë/ Vendim i papritur i qeverisë dhe për Maqedoninë
13/05 21:50
Top News – Covid, po ndodh në kohën e duhur/ Shumë pak infektime, lajm pozitiv për turizmin
13/05 20:35
Top News – Zbulohet abuzimi me fondet e trojet/ Ja kush janë zyrtarët e denoncuar nga KLSH
13/05 19:51
Top News – Orët politike të Lulzim Bashës! Çfarë pritet të ndodhë pasditen e së dielës
13/05 19:47
Top News – Basha, pozicion në ‘vijë zjarri’/ ‘Komiteti i shpëtimit’, akuza për kryetarin
13/05 19:10
Top News – Turistë izraelitë që vijnë nga lufta! Fluturimi i parë direkt nga tel avivi në Tiranë
13/05 18:43
Top News -‘Je humbës i keq, nuk mund të fitosh’/ Rama flet në ‘financial times’, shqipëria po rritet
13/05 18:42
Top News – Mafiozi turk, peng në Shqipëri/ Kush jep informacion, 50 mijë euro shpërblim
13/05 18:29
Jerusalema Dance Challenge | Top Channel Albania
13/05 17:43
Top News – Rihapja e hetimeve për Gërdecin/ Avokati Gashi-ndihmën e dhanë amerikanët
13/05 17:11
Top News – Në ditën e Fitër Bajramit/ Artan Lame i jep legalizimin xhamisë së Lushnjes
13/05 16:45
Top Channel/ Në shtëpinë e besimtarëve/ Familja me pesë fëmijë e pret ditën e Bajramit mes librave
13/05 15:22
Top Channel/ Sadakaja për besimtarët/ Kasapi që çdo vit dhuron mish në fund të muajit të Ramazanit
13/05 15:20
Top Channel/ Urimet për festën/ Të parët klerikët e krishterë e më pas edhe politikanët
13/05 15:17
Top Channel/ Festa e Fitër Bajramit/ Falja është bërë në sheshet para xhamive në të gjithë vendin
13/05 15:08
Top News-Prezantohemi si destinacion‘COVID FREE’/Qeveria jep 100mln lekë për promovimin e shqipërisë
13/05 14:47
Top News – Vrau shokun e tij 27-vjeçar/ Prokuroria kërkon “arrest me burg” për Marjus Demën
13/05 14:32