Rama: Sulm i Metës e Berishës/ “Po bllokojnë vaksinat. Gjetën kryeministrin e gabuar”
08/04/2021 12:24

Kryeministri Edi Rama nga Dropulli ku vazhdon një takim elektoral ka folur për bllokimin e aeroportit nga kontrollorët. Rama tha se kjo është një gjë e stisur nga Meta dhe Berisha një këmbanë alarmi thotë ai, që Basha është një kukull në duart e këtyre të fundit. “U bllokua aeroporti dhe , një natë pa gjumë që të luftonim të mbanin sasinë e vaksinave aty se mund të shkonin në një shtet tjetër, se nuk është një mall që i thua mbaje se do vijë ta marr nesër. Luftë që mos ta humbnim, do ishte një javë a 10 ditë pa vaksina. Po pse, se Meta dhe Berisha janë prapa derës gati për tu rifutur në shtëpinë e secilit për ta bërë rrumpallën që të bëjnë atë që bënë një sulm çmendurak i organizuar për të kthyer kaosin, dhe fantazmën e rrëmujës ne vend duke marrë peng aeroportin, bllokim i një aktiviteti jetik të vendit, duke ndalur mijëra shqiptarë të ikin e të vijnë, duke ndalur të vdekurit të vijnë. Duke ndalur paranë të vijë këtu, edhe të sëmurët“, tha Rama. “Kam pasur një mesazh nga qytetar që më thoshte kam gruan me tumor, kam nesër takimin e radhës po e humba duhet të presë një muaj, a e kuptoni se ç’janë në gjendje të bëjnë këta, një plan i ndërtuar ,e ditë duke menduar që ne do e kapim gafil, marrë parasysh që kontrollorët duhen kohë të zëvendësohen dhe zgjodhën këtë moment që deri më 25 prill të mos vaksinohet asnjë që të shpërthejë revoltë dëshpërimi, e kuptoni sa pak e ndan këtë vend nga e shkuara për sa kohë janë këta njerëz që nuk lënë dy gurë bashkë, për të marrë peng vendin dhe për të shkatërruar ato që kemi si një mallkim që vazhdon që , po të shohësh historinë tonë, vendi është marrë peng herë herë. Por ne s’do e lejojmë, nuk na kapën gafil, kanë zgjedhur kryeministrin e gabuar për të bërë sfida të tilla. Ne patjetër kemi bërë gabime plot por ama që ne kemi treguar se jemi e vetmja forcë karakteri në përfaqësimin e shqiptarëve”, tha Rama më tej.

Kryebashkiakja e Durrësit takim me banorët e lagjes 6 të qytetit
09/04 15:42
Top News – Basha nga Divjaka/ Do japim 150 milionë euro për bujqësinë
09/04 15:27
Basha, ftesë socialistëve/ Takon dy të larguar nga PS: Bashkë për aspiratat e vendit
09/04 15:13
Rama: Rruga e Arbrit brenda vitit/ Biseda e kryeministrit me kandidatin e PS në Dibër
09/04 15:12
Ministrja Manastirliu, kandidate e PS-së në Njësinë 9, prezantohet nga kryebashkiaku Veliaj
09/04 14:26
Top News – Zgjedhjet, shitja dhe blerja e votes/ Ambasadorja e Suedisë, apel për shqiptarët
09/04 13:03
Rama dhe Gjiknuri në Finiq:Kujdes nga propozimi i PD për shfuqizmin e ligjit të pronave.E rrezikshme
09/04 12:30
Ambasadorja suedeze në Shkodër: Shqetësues fenomeni i shit-blerjes së votës në Shqipëri
09/04 11:09
Basha me fermerët në Divjakë: 100 milion euro subvencione dhe naftë pa taksë në bujqësi
09/04 10:45
“Ça thotë partia e kontrollorëve?” Telefonata e Ramës me Dionis Imerajn në Dibër
09/04 10:37
Sondazhi i tretë i TCH dhe IPSOS, cilën parti do votonit nëse ka zgjedhje këtë të diel? PS 48.4%, PD 39.3 % dhe LSI 5%
09/04 03:06
Balla: Banorët e Shtërmenit e kanë ndarë mendjen që vota e tyre duhet të jetë për PS dhe jo për PD e LSI
08/04 19:51
‘Meta-Berisha, dështuan’/ Rama: Donin të bllokonin vaksinat, gjetën kryeministrin e gabuar
08/04 19:47
Basha: Aeroporti, dështim i Ramës/ “Ka vënë interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari”
08/04 19:44
Basha: Aeroporti, dështim i Ramës: Ka vënë interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari
08/04 15:35
Damian Gjiknuri takim me banorët e Orikumit
08/04 14:15
Damian Gjiknuri takim me banorët e Llakatundit
08/04 14:09
Top News – Pas gjyqit të humbur në Arbitrazh/ “Becchetti”, Rama shigjeton Berishën e Metën
08/04 13:32
Durrës/ Kryebashkiakja inspekton procesin e rindërtimit
08/04 13:05
Rama: Sulm i Metës e Berishës/ “Po bllokojnë vaksinat. Gjetën kryeministrin e gabuar”
08/04 12:24