Pushuesit me simptoma Covid-i/ Pipero: Tamponi u ofrohet të gjithëve, mos udhëtoni nëse keni shenja
19/07/2020 20:06

Menjëherë pas daljes nga izolimi, plazhet tona u mbushën me pushues vendas, nga Kosova por edhe të huaj. Rifillimi i lëvizjeve mbart dhe rrezikun e përhapjes së virusit. Mjeku infeksionit, Pëllumb Pipero teksa ndodhet për pushime në bregdetin e Vlorës, këshilloi qytetarët që nëse kanë shenja klinike të evitojnë pushimet. “Çdo pushues kur niset për të pushuar, nëse ka shenja klinike, veçanërisht temperaturë, do ta këshilloja më mirë të qëndrojë në shtëpi. Së dyti, nëse ndodh që gjatë pushimeve, të ketë temperaturë, kollë, mjafton të komunikojë me 127 dhe shërbimin shëndetësor do ta ketë në dispozicion. Tamponi nuk është procedurë që të shëron apo të mjekon. tamponi është procedurë diagnostikuese, dhe u ofrohet të gjithë shtetasve, qofshin shqiptar apo të huaj, në vendin tonë”, tha Pëllumb Pipero.

Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05 22:31
Top News – Kush është viktima e atentatit mafioz/ Historia e tij nis me një disko në Barcelonë
11/05 21:56
Top News – Shefi i Policisë që shkarkoi Rama/ Riemërohet në post nga drejtori Ardi Veliu
11/05 21:45
Top News – Organizatat terroriste në Shqipëri/ Ja emrat, vendimi botohet në fletoren zyrtare
11/05 21:44
Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05 21:43
Top News – Shitësit e kokainës kapen në befasi/ Durrës, sekuestrohet 1 kg drogë 2 në pranga
11/05 21:42
Top Channel/ Ekzekutimi i 41-vjeçarit në Elbasan, mbërrin në vendngjarje Ardi Veliu
11/05 21:31
Top News – A janë votat, kusht për ministër! Emrat e mundshëm të kabinetit ‘Rama 3’
11/05 21:27
Top News – Manovrat ushtarake mbi Adriatik/ Ushtarakët amerikanë ndërhyjnë në Durrës
11/05 21:26
Top Channel/ Ekzekutim në Elbasan, qëllohet për vdekje 41-vjeçari
11/05 21:00
Top Channel/ Qëllohet për vdekje i riu në Elbasan, shpëton vajza që ishte në makinë me të
11/05 20:59
Top News – ‘Xubi’ i Yzberishtit vdes në aksident/ Në luftë me bandat, por jetën ia mori motorri
11/05 20:20
Top News – ‘Pandora V’, në operacion Shqipëria/ Objekte të vjedhura arkeologjike, 67 arrestime
11/05 20:19
Top News – Shkarkimi, strategjia e Ilir Metës! A do dëshmojë presidenti në komisionin hetimor!
11/05 20:18
Top Channel/ Kërpudhat kanë vrarë dhe më parë/ Në 5 vite ka pasur 50 helmime, 3 nuk mbijetuan
11/05 20:03
Top Channel/ Dhuna në familje, burrat asnjëherë nuk i shikojnë problemet tek vetja
11/05 20:01
Top Channel/ Këtë vit më pak mjekë të rinj/ Vetëm 190 të rinj kanë nisur specializimet këtë vit
11/05 19:59
Top Channel/ Qeveria tërhiqet nga gjoba automatike për mjetet e pasiguruara
11/05 19:56
Top News – 300 mijë euro për të gjetur vrasësit/ Policia nën hetim krimin makabër në Greqi
11/05 19:54
Top News – Sulm në një shkollë në Rusi/ Fëmijë dhe mësues të vrarë në Kazan
11/05 18:44