Pse nuk takoi Rama Albin Kurtin në Prishtinë? Gazetari: Duan të fshehin tensionet – Shqipëria Live
11/06/2024 14:25

Në 25-vjetorin e Çlirimit të Kosovës dhe ndërhyrjes së NATO-s, kryeministri Edi Rama ishte ditën e djeshme në Prishtinë, ku u prit nga presidentja Vjosa Osmani. Në axhendë nuk ishte planifikuar një takim me homologun Albin Kurti, por dha disa mesazhe për të. Në fjalën e tij, Rama tha se figura e Rugovës na kujton se sa të vegjël jemi dhe se nuk bëjmë dot pa ndihmën e aleatëve të mëdhenj. Mesazhin në vendin e tij, Kurtit zgjodhi që t’ia japë duke përmendur një shprehje të Kosovës, “nuk kemi qare pa miqtë dhe aleatët e mëdhenj”, SHBA e BE, të cilët edhe ndërmjetësojnë procesin e dialogut me Serbinë. Gazetar: Kristo Kote Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Prezantojnë: Erjona Rusi & Arjon Muça Autore: Eralda Kenaj

“Kam qenë Ateist”, habit Pastori në studio – Shqipëria Live
18/06 15:35
“100% Alienët janë në Tokë”, asteofizikanti tregon studimin e fundit – Shqipëria Live
18/06 15:30
“UFO-t jetojnë të fshehur mes njerëzve”,studimi i fundit i Universitetit të Harvardit-Shqipëria Live
18/06 15:26
“Bëri 10 vite burg, u arrestua 3 ditë para pensionit”, jeta e kompozitorit të njohur -Shqipëria Live
18/06 15:21
“UFO-t ekzistojnë”, më në fund studimi e vërteton – Shqipëria Live
18/06 15:19
Historia tragjike e kompozitorit të këngës “Qingji i vogël”, flet djali i Zef Lekajt -Shqipëria Live
18/06 15:16
“Nuk e ka takuar kurrë djalin”, Erika: Ish-burri nuk i përgjigjet detyrimeve – Shqipëria Live
18/06 14:54
“Qingji vogël”, “Kur jemi bashkë ne të dy”, historia e kompozitorit të njohur – Shqipëria Live
18/06 14:49
“Më nxorri thikën kur kisha djalin në krahë”, 23 vjeçarja: Më tha “S’është djali im” -Shqipëria Live
18/06 14:26
“Më ka rrahur edhe kur isha 7 muajshe shtatzënë”, Erika: Ja kur vendosa të ndahesha – Shqipëria Live
18/06 14:16
Konkurrentja e “She’s on Top”: Partneri më dhunonte, s’më linte të dilja me familjen- Shqipëria Live
18/06 14:14
“Metamorfoza u krijua për të zbuluar lidhjen e Ilir Metës me krimin” – Shqipëria Live
18/06 14:13
“Lihet në fuqi masa për Berishën”, gazetari: Është nën hetim – Shqipëria Live
18/06 13:50
“SPAK-u ka goditur bandat” Adriatik Doçi: Ka mosbesim për shkatërrimin e korrupsionit-Shqipëria Live
18/06 13:39
“Kryemadhi është burrneshë, Meta nuk e meriton” – Shqipëria Live
18/06 13:34
Ilir Meta sulmon SPAK-un, avokati: Ka kryer 3 vepra penale – Shqipëria Live
18/06 13:29
Gazetari: Kam zbuluar një pjesë tjetër të pasurisë që Meta që ia ka lënë vjehrrës – Shqipëria Live
18/06 13:17
“Ku janë këto jashtëtokësor more?”, Sllamniku: Po krijojnë dhe Krishtin – Shqipëria Live
18/06 05:41
Djegin flamurin shqiptar, provokojnë serbët në Gjermani – Shqipëria Live
17/06 15:29
Vuri bast me djalin dhe hyri në fushë, tifozi shqiptar: UEFA do marrë masa – Shqipëria Live
17/06 15:24