PS synon 800 mijë vota/ Rama mbledh kryebashkiakët, kërkon angazhimin e tyre në fushatë
08/07/2020 15:25

Partia Socialiste ka ndezur motorët elektoral për zgjedhjet e ardhshme parlamentare në realizimin e objektivit të mbledhjes së 800.000 votave Për t’ja arritur këtij objektivi Kryeministri Edi Rama ka nisur një seri takimesh më i fundit paraditen e kësaj të mërkure me kryebashkiakët socialist. Top Channel ka mësuar se kryeministri Rama u ka thënë kryebashkiakëve se duhet fokus në zgjedhjet e përgjithshme pasi nuk ka zgjedhje të parakohshme lokale. “Në fushatën elektorale peshën më të madhe do ta kenë deputetët dhe kryetarët e partisë. Ju si kryebashkiakë duhet të ndihmoni këtë proces por pa neglizhuar në asnjë moment shërbimet ndaj qytetarëve. Punonjësit e bashkive të përfshihen në fushatë vetëm pas orarit zyrtar të punës” citohet të ketë thënë Kryeministri.

Debate për pronat e Shkëlzenit/ Reagime nga familjarët e viktimave të Gërdecit dhe politika
06/08 15:19
Ndryshimet Kushtetuese pa konsensus/ Ende në tavolinën e presidentit
06/08 13:04
Vlerësimi i kandidatëve/ Mustafaj: Do zgjedhim më të mirët
04/08 13:06
Mblidhen vlerësuesit e kandidatëve/ Komisioni i ri merr propozimet nga baza
04/08 12:54
Vlerësimi i kandidatëve/ PD krijon komisionin me 5 anëtarë
03/08 16:19
Top News – Vlerësimi i kandidatëve/ PD publikon emrat e komisionit
03/08 14:37
Vlerësimi i kandidatëve/ PD krijon komisionin me 5 anëtarë
03/08 13:09
Top News – Tabaku akuza qeverisë/ Raporti kritik për ekonominë
01/08 15:03
Reforma zgjedhore/ Pritet reagimi i PD pas ftesës së kryeministrit Rama
01/08 12:51
Kurban Bajrami zbut politikën/ Meta mesazhe bashkëpunimi, opozita e merr pushim
31/07 15:25
Parku fotovoltaik i Karavastasë/ Rama: Ftoj kompaninë franceze të tregojë se si…
31/07 15:13
Top News – Kurban Bajrami/ Politika urime për festën e shenjtë
31/07 14:49
Top News – Parku Fotovoltaik/ Rama-investimi fillon në shtator
31/07 14:42
Ndryshimi i kushtetutës/ Pritet sot reagimi i opozitës jashtëparlamentare
31/07 13:00
Kushtetuta ndryshoi me 106 vota/ Hapen listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhje
30/07 15:57
Top News – Basha krah aleatëve/ Kuvendi votoi për interesat e Ramës
30/07 15:43
“Shkëlzeni, magjistari sekser”/ Taulant Balla në Kuvend: Erdhi koha t’i hapen petët pasurisë së tij
30/07 15:40
Kushtetuta, reagon BE/ “Pranojmë ndryshimet. Diskutoni për listat e koalicionet”
30/07 15:25
Basha: Kuvendi gjysmak votoi për interesat e Ramës, asgjë nuk e ndal koalicionin popullor kundër tij
30/07 15:07
Top News – Ndryshohet Kushtetuta/ Rama-shqiptarët vendosin vetë
30/07 15:01