PS, 1587 kandidatë/ Përfundon faza e parë e procesit, “deputeti që duam”
02/12/2020 15:20

Procesi Deputeti që Duan ka prodhuar një numër të lartë aplikantësh të cilët aspirojnë të bëhen deputet nën siglën e Partisë Socialiste. Top Channel ka mësuar se deri më tani kanë aplikuar 1587 persona për të qenë pjesë e garës së 25 Prillit. Numri 2 PS Taulant Balla u shpreh i kënaqur për këtë proces. Balla: Jemi shumë entuziast për angazhimin që ka krijuar ky proces për cilësinë shumë të mirë të aplikantëve dhe pas fundit të kësaj jave do të kemi një proces përzgjedhës pasi është e pamundur të jenë pjesë e procesit duke respektuar transparencën e deritanishme të gjithë të dhënat për numrin e të gjithë atyre që janë përzgjedhur për fazën e dytë do të bëhen publike në fund të kësaj jave. I pyetur për qëndrimin më të fundit gjerman për hapat e mëtejshëm drejt BE-s, Taulant Balla dha këtë koment. “Gjermania flet duke sjellë sensibilitetet e të gjitha vendeve anëtare. Nuk ka një konsensus brenda 27 vendeve anëtare të BE kushtet e largimit të Britanisë së Madhe. Nuk bëhet fjalë për një ndryshim qëndrimi të Gjermanisë. Gjermania cdo moment ka pasur dëshirën dhe gatishmërinë në konferenca ndër qeveritare të mbahet në dhjetor të ketij viti në përfundim të presidencës gjermane”.

Top News – Rama, një përgjigje për Francën…!/ Shumë komente “masakruese” në facebook
17/01 14:32
Veliaj: PD e ndarë në 6 copa, s’dinë kë të votojnë
17/01 13:42
Veliaj: PD-LSI kanë humbur busullën/“Demokratët nuk bëhen deputetë, në lista futet Mediu dhe Ndoka”
17/01 12:15
Top News – Zgjedhjet dhe Dekriminalizimi/ Shkresë e prokurorisë për partitë politike
17/01 11:37
Top News – Votuesit për herë të parë/ LSI, Kryemadhi flet për strategji punësimi
17/01 11:35
Opozita bashkon Dulen e Idrizin/ Kreu i PBDNJ mund të kandidojë në Korçë. Në Vlorë do jetë PDIU
15/01 19:44
Top News – Bilanci i Ramës për përmbytjet/ Vasili-provokim për shqiptarët nën ujë e pa shtëpi
15/01 17:15
Top News – PS mbyll fazën e dytë/ ‘Deputeti që duam’, Balla: një epoke të re
15/01 14:43
Top News – Në kantierin e Thumanës/ Rama e Pacolli inspektojnë ndërtimin e apartamenteve
15/01 14:03
Thumanë; Rama: Nis ndërtimi i apartamenteve. Pacolli: Do jetë qytezë moderne
15/01 12:24
Top News – Për 14 muaj do përfundojë vaksinimi/ Rama-do marrim 2.2 milionë vaksina anticovid
15/01 12:01
‘Deputeti që Duam’/ Fleckenstein të rinjve: Qëndroni të vendosur dhe të guximshëm
15/01 11:17
Rama: 3 skenarët e vaksinimit, ne duam ta mbyllim për 14 muaj. 2.2 milion njerëz për tu vaksinuar
15/01 03:08
“Në kohë tërmeti, me dy vila”/ Video e Ramës për Bashën, me deklaratën e Topallit
14/01 15:51
Ndoka e Shehi në listat e PD/ Arrihet marrëveshja. Kreu i PDK në Shkodër, Shehi në Tiranë
14/01 15:23
Merkel inkurajoi Ramën/ Gazeta Bild, komenton ndërmjetësimin mes Turqisë e Greqisë
14/01 12:14
Top News – Kryemadhi per trafikun në Tiranë/ Lojë e Bashkisë, të shkosh në qënder tregtare
14/01 12:11
Rudina Hajdari kandidate në Elbasan si anëtare e nismës “Thurje”
14/01 11:53
Top News – Basha publikon shifrat/ Krahason pasurinë e shqiptarëve me të ministrave
14/01 11:10
Meta rrëzon ligjin për taksat e kromit/ Presidenti: Situatë ekstreme e trajtimit preferencial
13/01 15:31