Protestë e bizneseve në bregdet/ Kundër vendimit të qeverisë që ndalon muzikën: Penalizon turizmin
21/07/2020 15:22

Për shumë subjekte dhe turiste, mbrëmjet në bregdet nuk mund të kuptohen pa muzikë dhe argëtim, po pandemia dhe mosrespektimi i rregullave anti-covid ka ndëshkuar sezonin turistik edhe në këtë drejtim duke e rënduar më tej situatën në këtë sektor. Për kryetarin e shoqatës së turizmit në Durrës ky është një sezon i pazakontë dhe të gjithë janë të vetëdijshëm se do të ketë dhe mungesa. Eduard Xhepa, kryetar i ATA, Durrës: Sektori i turizmit ka kohë që është i goditur dhe është shumë i dobët për shkak të shumë arsyeve. Industria e turizmit duhet të zbatojë rregullat e protokollet që të kthehemi sa më shpejt në normalitet. Patjetër që ky vendim do të ndikojë, po këto nuk ndodhin vetëm në Shqipëri. Megjithëse numri i turistëve është i vogël dhe janë vendas më shumë, po janë të gjithë të vetëdijshëm që shumë gjëra do t’i kemi mangut këtë vit për shkak të grumbullimeve.'”

Top News – Hetimi i korrupsionit/ SPAK dhe KLSH firmosin marrëveshje
20/10 13:59
Protestë për pronat/ Maliq, banorët e Kakaçit: Na kanë zaptuar tokat
20/10 12:58
Rifillojnë shembjet për unazën/ Tiranë, prishen disa ndërtesa në zonën e Astirit
20/10 12:55
17 gjimnazistë me Covid/ Elbasan, mbyllet klasa në “Dhaskal Todri”
20/10 12:53
Dendias sot në tiranë/ Ministri i jashtëm grek takime me Metën, Ramën dhe Cakaj. Pritet me protesta
20/10 12:52
Top News – Vrasësi i biznesmenit/ ‘Arrest me burg’ për Kliti Lekën
20/10 12:23
Top News – Përplasje me policinë/ Ministri grek pritet me protesta
20/10 12:22
Protestat tek Ministria e Jashtme/ Mbërrin Dendias, futet nga dera e përparme
20/10 12:19
Tek dera protestohet/ Cakaj pret Dendias
20/10 12:16
“S’më dha lekët prandaj e vrava”/ Gjykata vendos arrest me burg për vrasësin e ndërtuesit Niko Goro
20/10 12:13
Top News – 17 nxënës me covid/ Elbasan, grupi ndjek mësimin online
20/10 12:03
Top News – A rrezikojmë karantinën!/ Skenarët pas shifrave të covid 19
20/10 11:21
Top News – Tiranë, unaza e madhe/ Nisin shembjet, masa për qarkullimin
20/10 11:04
Ndërtimi i Unazës së Re/ IKMT nis prishjen e 10 objekteve në lotin e tretë
20/10 08:10
Top News – Devijohet trafiku/ Makinat nga jugu, kalim nga Elbasani
20/10 00:02
Meta kundër gjobës për maskat/ Presidenti dyshime se si do të vilen gjobat nga OSHEE
19/10 19:43
Gjobat u fituan në gjykatë/ Shumë qytetarë refuzuan të paguanin ndëshkimin që morën gjatë pandemisë
19/10 19:42
Greqi, zhduket vajza shqiptare/ Prindërit e 19 vjeçares apel për ndihmë: Doli për intervistë pune
19/10 19:32
Top News – Policia i gjen pa maske/ 1265 gjoba në rrugë e makina
19/10 19:15
Zhduket 19-vjeçarja shqiptare në Greqi/ Pamjet kur u pa për herë të fundit
19/10 18:56