Pogradeci plot me pushues/ Të gjitha hotelet dhe shtëpitë janë të rezervuar për muajin gusht
03/08/2020 09:12

Pogradeci dhe bregu i liqenit të Ohrit mbeten një prej destinacioneve më të preferuara të verës. Kryesisht për fundjave apo edhe per te kaluar pushimet e verës qyteti liqenor këtë fundjavë ka shënuar një numër të lartë të pushuesve që vijnë jo vetëm nga qytete të ndryshme të Shqipërisë por edhe nga Maqedonia e Veriut. Ndryshe nga çdo vit këtë verë edhe për shkak të situatës duket se shifra e atyre që zgjedhin të shijojnë liqenin e Ohrit dhe atraksionet e Pogradecit është rritur. Mbi 2500 shtretër të rezervuar në hotelet apo shtëpitë pritëse por edhe pushues ditorë janë ndalur nga Lini në Tushemisht ndërsa ajo që vihet re në plazhet e vijës liqenore është respektimi i distancave mes çadrave.

9 vite ka tatuazh në gjoks, emrin e ish të dashurës, debate në studio
25/09 10:12
Përsëritet gabimi, çfarë të dashurish ke pasur në të shkuarën
25/09 10:11
Edicioni Informativ, 24 Shtator 2020, Ora 19:30
25/09 10:11
Çfarë ndodhi në takimin e shumë pritur mes Teas dhe Andit
24/09 09:12
Takimi i plotë bruto i Shqipës me Mevlanin
24/09 09:11
Nuk do dilja asnjëherë me një vajzë të shëndoshë, pse ndryshoi mendim Andi?
24/09 09:11
Shembet trekëndëshi i parë i dashurisë në program, ja çfarë ndodhi…
23/09 09:57
Shqipja braktis në takim Mevlanin, e cila pasohet me përplasje në studio
23/09 09:57
Degjeron në ofendime personale debati mes Anës dhe Mevlanit
23/09 09:57
“Do ju mbyll gojën hijenave”, kaq mjaftoi, që djemtë të shpërthejnë kundër Marisit…
22/09 08:57
Dukesh si çakall i ndyrë; Më kërko të falur tani, debati i ashpër në studio
22/09 08:57
Sa të dashur ke pasur përpara? Pyetja që bëri vajzat të ziejnë
22/09 08:57
Londër, marshimi i shqiptarëve/ Mesazh diasporës për të kontribuar: Të reflektojmë për të ardhmen
21/09 09:16
FNSH dhe Renea “blindojnë” vendin/ Pas ngjarje kriminale zbresin në terren, kontrolle dhe arrestime
21/09 09:15
Edicioni Informativ, 20 Shtator 2020, Ora 19:30
21/09 09:14
Një burrë me dy gra e shtatë fëmijë/ Iliazi, Anifeja dhe Manushaqja: Jetojmë të lumtur së bashku
20/09 10:11
Edicioni Informativ, 19 Shtator 2020, Ora 19:30
20/09 10:11
Minoriteti grek ndryshe në fshatrat e Finiqit – Fshatrat e Shqipërisë
20/09 10:10
Ana shpëthen, Nuk të bën kur** veshja, more vesh…”Përputhen”
19/09 10:03
Incidenti në takimin e Anës me Fatjonin, pse Ana humbi toruan…
19/09 10:02