Po transportonin 5 emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës, arrestohen 2 të rinj
16/11/2020 09:16

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Gjirokastër pasi po transportonin 5 emigrantë të paligjshëm në drejtim të Tiranës me mjetet autoveturë tip “Audi A3” dhe “Mercedes Benz”. Të arrestuarit janë E. T., 19 vjeç, banues në Kamzë, Tiranë dhe S. L., 18 vjeç, banues në Krujë. Policia sekuestroi 2 automjetet, 2 aparate celularë dhe 870 euro. Njoftimi i policisë: Gjirokastër. Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Muzgu 2”. Operacioni nga Seksioni i Hetimit të Trafiqeve në DVP Gjirokastër, në bashkëpunim me Policinë Kufitare dhe Shërbimet e FRONTEX-it, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. U kapën duke transportuar emigrantë të paligjshëm, vihen në pranga 2 shtetas. Sekuestrohen 2 automjete, 2 aparate celularë dhe 870 euro. Seksioni i Hetimit të Trafiqeve në DVP Gjirokastër, në bashkëpunim me Policinë Kufitare dhe shërbimet e FRONTEX-it, ka organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor “Muzgu 2”, si rezultat i të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve E. T., 19 vjeç, banues në Kamzë, Tiranë dhe S. L., 18 vjeç, banues në Krujë. Specialistët e Seksionit të Hetimit të Trafiqeve të paligjshme në DVP Gjirokastër, në bashkëpunim me Policinë Kufitare dhe shërbimet e FRONTEX-it, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore se përgjatë aksit rrugor Kakavijë-Gjirokastër, me dy mjete do të transportoheshin emigrantë të paligjshëm, kanë organizuar punën dhe kanë bërë të mundur lokalizimin e mjeteve dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve E. T. dhe S. L, të cilët, në bashkëpunim me njeri-tjetrin, në afërsi të vendin e quajtur “Kthesa e Jorgucatit”, u kapën duke transportuar 5 shtetas të huaj në drejtim të Tiranës, me mjetet autoveturë tip “Audi A3” dhe “Mercedes Benz”. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dy automjetet, 2 aparate celularë dhe 870 euro.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Top News – Si u shua familja nga Kosova/ Aksidenti me 4 të vdekur, shpëtoi vetëm vajza
15/01 13:12
I vënë flakën makinës në Durrës/ Ndërhyn zjarrfikësja, shpëton banesa e dy makina
15/01 13:02
Top News – Ngrica e borë në rrugë/ Bulqizë, vështirësi për lëvizjen e mjeteve
15/01 13:01
Top News – Vështiresi në Qafë Thanë/ Lëvizja e mjeteve vetëm me zinxhirë
15/01 13:00
Top News – Biden nuk humbet kohë…/ Prezanton paketën stimuluese prej 1.9 trilionë usd
15/01 12:53
Vonesat për mallrat në port/ Ankohen drejtuesit e kamionëve në Durrës
15/01 12:51
Aksidenti në Tiranë, një i lënduar/ Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë çastet e përplasjes
15/01 12:51
Në rrugë duhet kujdes/ Reshjet e dëborës u pasuan nga ngricat në Qafë-Thanë
15/01 12:50
Probleme në rrugë dhe me energjinë/ Reshjet e dëborës izolojnë fshatrat e thellë në Korçë
15/01 12:50
Fier/ Makina del nga rruga në përpjekje për të shmangur një tjetër automjet
15/01 12:42
Bulqiza nën disa cm dëborë/ Në rrugë ka akull. Kalohet me zinxhirë
15/01 11:51
Rrogozhinë, tokat kthehen në kënetë nga përmbytjet
15/01 11:47
Top News – Izolohen disa zona në Korçë/ Trashësia e borës arrin mbi 30 cm
15/01 11:01
Top News – Tiranë, aksidenti i frikshëm/ Pamjet, kalimtarja shpëton për mrekulli
15/01 11:01
Bulqizë/ Situatë e rënduar nga reshjet e dëborës, qarkullimi i automjeteve i vështirë
15/01 10:38
Vetëm 2 metra larg! Kalimtarja shpëton për mrekulli pas përplasjes së tmerrshme të dy makinave në Tiranë
15/01 09:55
Rikthehen reshjet e dëborës/ Në Korçë, Qafë Thanë dhe Elbasan. Vështirësi në disa akset rrugore
15/01 03:09
Aksidenti tragjik, 4 viktima/ Shuhet familja nga Kosova, makina u përplas në Rubik. Shpëton fëmijë 2 vjeç
15/01 03:06
Korça përfshihet nga reshjet dëbore, rëndohet trafiku i automjeteve
14/01 22:55
Bulqizë, rëndohet situata për shkak te reshjeve të dendura të dëborës
14/01 22:53