Pianot e Ksamilit/ Kompozitori Dizdari tregon si u ushtruan muzikantët e rinj në izolim
30/06/2020 13:03

Ndërsa e gjithë bota ka zier nga pandemia dhe nga lajmet kontradiktore përgjatë gjithë këtyre muajve këtu në Ksamil në oazin e kompozitorit Limoz Dizdari dhe të shoqes Adrianës gjërat kanë pasur një ritëm tjetër. “Kjo hapësira e madhe krijon atë ajrin, bukurinë, lulet dhe me to unë jam marrë me preokupim dhe i jam kushtuar më shumë në këtë kohë. Duke mos pasur edhe nxënësit për mësim koha ka qenë me tepri por e kam shfrytëzuar edhe për kënaqësinë time për të studiuar , i jam kthyer shumë veprave që kam luajtur në rininë time, sikur kam bërë një lloj përtëritje në këtë aspekt”, shprehet Adriana Dizdari. Adriana tregon se i është dashur të shkruajë vëllimin e dytë me përralla për fëmijët sepse banesa e tyre është një kënd i përshtatshëm për të shkruar duke i bërë një dhuratë fëmijëve gjatë kësaj periudhe izolimi.

Top News – Aksident në Lezhë/ Humb jetën një person
13/07 12:34
Komisionerët e vettingut, të pastër/ Hetimi i SPAK i përgjigjet ankesave të të shkarkuarve
13/07 12:28
Top News – Matura Shtetërore/ Dalin datat për provimet e vjeshtës
13/07 12:23
Top News – Rritet numri/ 117 persona me Covid në 24 orë
13/07 12:19
COVID-19/ MSH: 117 raste të reja, 2 humbje jete dhe 68 të shëruar në 24 orët e fundit
13/07 10:51
Top News – Ajka feston dy vjetorin/ Urimet e ëmbla që mori vogëlushja
12/07 22:47
Aksident me dy të plagosur në aksin Elbasan-Peqin, një nga makinat përfundon me goma në ajër
12/07 21:27
Fluks i lartë automjetesh, tre aksidente në autostradën Tiranë-Durrës
12/07 21:24
Jeta mes 60 qenve e maceve/ Renato, gjithë kohën e tij e kalon duke u kujdesur për kafshët
12/07 20:40
Livanda shqiptare/ Fermerët zgjedhin të kultivojnë bimët medicinale
12/07 20:27
Raporti vlerësues për Shqipërinë/ Shqiptarët të parët në rajon për mbështetjen e integrimit
12/07 20:26
Top News – Nuk do të quhet me Ura Vajgurore/ Qyteti merr emrin e ri
12/07 20:24
Top News – Shifrat në botë/ 13 milionë te infektuar me covid
12/07 20:22
Klandestinët në portin e Durrësit/ Shpresojnë të hipin në një nga anijet që shkon në Itali
12/07 20:13
Tirana qytet i pleqve/ Të vetmit në rrugë me maska dhe distancim social
12/07 20:10
E dielë, të gjithë në plazh/ Bregdeti i Durrësit i tejmbushur me pushues ditorë
12/07 20:06
4 viktima në një ditë/ Covid, në spital shtrohen edhe mosha të reja. Sot 83 të infektuar
12/07 20:02
Top News – Amnistia fiskale/ Qeveria, ligji në kuvend urgjent!
12/07 19:54
Intervista Ekskluzive/ Presidenti Thaçi: Shkoj në Hagë për çmimin e lirisë
12/07 19:37
Top News – Tayna publikon “Bass”/ Reperja vjen me ritme verore
12/07 19:34