Përmbytje në Shkodër/ Mbytet një person në ujërat e lumit Kir
11/01/2021 15:30

Reshjet e dendura të shiut, gjatë mbrëmjes së të dielës kanë përkeqësuar edhe me tej situatën e përmbytjeve në bashkinë e Shkodrës. Mbi 1800 hektarë tokë janë nën ujë ndërsa dëmet me të mëdha raportohen në njësinë administrative të Anës së Malit, atje ku Oboti vijon të jetë i izoluar. Shqetësues mbetet edhe niveli i liqenit të Shkodrës,aktualisht në kuotën 8.6 metër, vetëm 10 centimetër larg pikës maksimale. Por padyshim një nga zonat më të dëmtuara në nënShkodër, është njësia administrative e Dajcit me rreth 800 hektarë tokë nën ujë. Shkaktari kryesor është dalja nga shtrati e lumit Buna ku gjatë kësaj të hënë, ishte 13 cm mbi kuotat maksimale. Reshjet e shiut me intensitet të lartë gjatë orëve të fundit, kanë rritur nivelet edhe në Hidrocentralet e Komanit dhe Vau i Dejësit. Deri në mesditën e së Henës, KESH raportoi zyrtarisht për 1100 metër kub shkarkime ne total.

“Këpucët e kuqe”/ Në teatrin e Durrësit, 8 rrëfime nga gratë e dhunuara
08/03 13:01
Shtigjet në harta digjitale/ Studentët në Gjirokastër do t’i përdorin për vizitorët
08/03 12:24
Nuk respektuan masat anticovid, 2511 qytetarë ndëshkohen me gjobë
08/03 12:15
Berat, humb jetën nga zjarri një 61 vjeçar, nuk dihet ende gjë për të birin
08/03 11:29
Zjarri në Berat/ Momenti kur nxirret një nga viktimat
08/03 10:11
Zjarri në Berat/ Konfirmohet viktima e parë. I afërmi: Kur erdhëm gjithçka ishte në flakë
08/03 09:39
Top News – Surprizon 64 vjecarja nga Fieri/ ‘Për’puthen 40’, prezantohen 4 pjesëmarrëse
07/03 22:26
Top News – Veliaj në Rrogozhinë/ Grida ‘harron’ disfatën në Tiranë dhe Durrës
07/03 21:54
Tornitori më i vjetër i Fierit/ Edhe pse ka 10 vite që ka dalë në pension, vijon të punojë
07/03 20:02
Fermerët e Lushnjës s’shqetësohen për tregun, mbjellin shalqi sipas rregullave të BE
07/03 19:52
Abuzimi me mikrokreditë/ Ekspertët kërkojnë edhe hetim për institucionet jo-banka
07/03 19:50
Policia bllokon 300 patenta/ Që nga 10 shkurti janë gjobitur 20 mijë qytetarë pa maska
07/03 19:44
Top News – Ende i lartë numri i të infektuarve/ Më i riu, 35 vjec, shënohen 21 viktima nga covid
07/03 19:35
7 marsi ndryshe/ Festa e mësuesit, ditë të diele dhe në kohë pandemie
07/03 18:39
Rama le dritaren e hapur për vaksinat ruse dhe kineze: Po e shqyrton edhe BE
07/03 18:38
Balla flet nga Elbasani: Në mandatin e ri do të vijojmë investimet në infrastrukturën arsimore
07/03 17:51
Kushi: Profesioni i mësuesit është në majën e piramidës së profesioneve më fisnike
07/03 16:32
Top News – Ngre siparin `galeria moderne`/‘Artkand’, emisioni më i ri në Top Channel
07/03 15:53
Top News – Surpriza, Ponari moderatorja e re/ Sezoni i ri i Portokallisë nis me ndryshime
07/03 15:27
Top News – Nuk do e besoni çfarë bën shqiptari/ Vjedh ekskavator në Itali, kapet nga policia
07/03 13:57