Përgatitja për vaksinimin masiv, 400 infermierë në trajnim/ Rama: Të jemi gati kur të vijë momenti
05/03/2021 15:19

Rreth 400 infermierë po përgatiten për fushatën e vaksinimit masiv në vendin tonë. Ministrja Manastirliu së bashku me kryeministrin Edi Rama panë nga afër një nga seancat e trajnimit të vaksinatorëve të ardhshëm. Manastirliu: Një pjesë e mirë e juaja janë infermierë që kanë aplikuar në raundin e portalit që hapet së shpejti, një pjesë tjetër janë në listë pritje të portalit. Vaksinimi masiv do shtrihet si një rrjet kapilar në të gjithë vendin, shkolla, institucione. Të jesh pjesë e skuadrës që sjell lirinë, shërimin, besoj që ju bën krenarë. Rama: Bashkë me ministren jemi këtu për t’ju falenderuar për gatishmërinë në këtë proces, ku ne duam të jemi të super përgatitur që në sekondën e parë që do kemi një sasi të konsiderushme vaksinash në të gjithë vendin të shtrijmë rrjetin e vaksinatorëve, prandaj ju jemi drejtuar forcave të ushtrisë, të gjithë infirmierëve të FA, të tjerëve në grupin e njerëzve që kanë hyrë në këtë rrugë, që janë të gatshëm të përfshihen. Ju e dini mirë çfarë ndodh me vaksinën që është një problem botëror sepse kërkesa është gjigante, ndërkohë prodhimi është ai që është. Janë sot 70 përqind e vaksinave në duart e 10 shteteve dhe numri i shteteve që s’kanë marrë asnjë dozë është mbi 120. ne kemi filluar, kemi mbyllur vaksinimin për mjekët dhe infermierët. Së shpejti do marrim një lajm të mirë për një sasi tjetër vaksinash.

Basha në Burrel: I përkasim Europës me zemër e mendje. Nesër do t’i përkasim me standarde e ekonomi
10/04 21:36
Top News – Kokainë në kontenier bananesh/ Kapen 143 kg në portin e Durrësit, vinte nga Ekuadori
10/04 21:33
Top News – Meta ‘shpërthen’ nga Vlora/ Më 26 prill, Rama do te nxjerrë kartelën
10/04 21:32
Rama inspekton rrugën Peshkëpi-Selenicë dhe thumbon Metën: E ftoi Damiani, por ai nuk del ditën
10/04 21:31
Top News – Basha ndalet në Burrel/ ‘Shqiptarët e kanë ndarë mendjen kë do votojnë’
10/04 20:37
“Brenda 6 muajve statusi i minatorit”/ Basha: Kam kërkuar falje që nuk e miratuam në qeverisjen e PD
10/04 20:35
Top News – Koka zotohet nga Durrësi/ Qytetin do ta kthejmë në kryeqendrën e turizmit
10/04 20:30
Kandidatet e PS Durrës takim me profesionistët e rinj
10/04 20:23
Sot 6 humbje jete, 360 të infektuar/ 534 të shëruar, në spitale 227 pacientë
10/04 20:06
Policia: Sekuestrohen 143 kg kokainë në kontenier, arrestohen 2 administratorët e kompanisë
10/04 20:05
Aplikacioni i Për’puthen/ Mund të shkarkohet në App Store dhe Playstore
10/04 19:58
Rama: Marrim 74 ose 78 mandate/ “Shkojmë edhe 80 nëse Damiani e bën tërmet”
10/04 19:49
“Na vaksinoni, jemi të rrezikuar”/ Kërkesa e personave me aftësi të kufizuar
10/04 19:48
Covid vret gazetaren/ Anila Dushi shkruante: Kam dëgjuar mjaft nga ata që e kaluan. Por qenka tmerr
10/04 19:47
Derë më derë për vaksinat/ Mjekët dhe infermierët udhëtojnë në fshatrat e Shkodrës
10/04 19:46
Gruaja digjet, burri vetëvaret/ Burri xheloz djeg të gjallë gruan, çifti po përfundonte divorcin
10/04 19:45
“Godasim në prill, efekt politik”/ Përgjimet e kontrollorëve. Prokuroria: Plan i organizuar
10/04 19:44
Zbulohet depo armësh/ Dhjetëra kallashnikovë, pushkë, granatahedhës ruheshin në magazinë në Tiranë
10/04 19:41
Kapet kokainë mes bananeve/ U zbulua nga skaneri në kontenierin e ardhur nga Ekuadori
10/04 19:38
Top News – Rritet numri i rasteve të reja/ 6 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid-19
10/04 19:28