Pensionistët në radhë për pensionin/ Nga fillimi i muajit, shpërfillin edhe rregullat anti-covid
04/12/2020 15:27

Edhe pse instituti i sigurimeve shoqërore ka njoftuar zyrtarisht qe shërbimet të kryhen kryesisht online për të shmangur kështu kontaktet fizike në mënyrë që të përballohet më së miri pandemia e covidit. Nuk mungojnë radhët e gjata sidomos për moshën e tretë. Të cilët drejtohen pranë postës për te marr pensionet dhe ankohen se sistemi online nuk funksionon. “Këto ditë kanë vënë njoftime që s’merren këtu pensionet po do vijnë tua sjellin në shtëpi. Nuk është zgjidhje kjo që të presim për pensionet . Bashkëshorti ka aplikuar online po s’kemi marr përgjigje . Kam mbi dy muaj që s’më ka ardhur askush…kaos” “Unë kam ikur në fresk me qira se po shembet pallati pensionin shkoj e marr njëherë në muaj në kombinat. Ku vijnë ata. Për online ku merr vesh nëna 82 vjeç..”. “Ku ti sjellin keta në shtëpi mashtrojnë. Posta 100 të zezat , rrimë në radhë ka goxha” “Ku i dinë ata adresat i ngatërrojnë, më mirë i marr vetë” “Po ku më leverdis të na i sjellin në shtëpi, duan 2 mijë lekë për dy pensione”, kanë thënë të moshuarit.

Rinisin reshjet t dëborës në Llogora
15/01 22:36
Top News – Jeta e 18-vjeçarëve të pasura/ Makina luksi dhe veshje të firmave të famshme
15/01 22:11
Top News – Ngjarje e rëndë në Tiranë/ Punëtori rrëzohet nga skela e pallatit
15/01 20:06
Kush nuk do vaksinohet/ Kategoritë të cilat nuk duhet të marrin vaksinën e Pfizer
15/01 19:45
“Salillari” zvarrit punimet/ Te “ish shqiponja” kompania duhet ti përfundojnë në fund të shkurtit
15/01 19:34
Top News – PD: Uzurpim, e dëmshme për sportin/ Fidel Ylli në krye të komitetit olimpik shqiptar
15/01 18:37
Top News – U regjistruan 159 viktima/ Bilanci i zi, 6248 aksidente rrugore në 2020
15/01 18:28
Top News – 4 humbje nga covid në 24 orë/ 641 qytetarë të infektuar nga 3530 testime
15/01 18:17
Top News – Veliaj sulmon aleatët e PD/ ‘Duan ndryshim me Mediun e Nard Ndokën’
15/01 17:20
Top News – Basha akuzon, Rama ironizon/ Debati për menaxhimin e situatës së përmbytjeve
15/01 17:13
Top News – Ende shumë të padindur/ Nuk mbanin maska, gjobiten 361 qytetarë
15/01 17:12
Top News – Po kalonin drogë me çanta shpine/ Pustec, dy të arrestuar në kufirin me Greqinë
15/01 16:29
Top News – Ekstradohet Indrit Taullai/ Akuzohet për dy vrasjet e bujshme në 2005
15/01 16:28
29 shkollat e reja, Veliaj: Në PD kandidojnë ata që jepnin licenca për “Vitrinën” dhe “Kristalin”
15/01 16:17
Po falsifikohen analizat Covid, përdoren për udhëtimet jashtë vendit
15/01 15:53
Stuhi dëbore në Shqipëri/ Reshje intensive gjatë natës në juglindje
15/01 15:48
Top News – Votimi elektronik në zgjedhje/ KQZ kualifikon ‘Smartmatic’, do kushtojnë 19 mln usd
15/01 15:43
Porti i Durrësit krijon vonesa/ Transportuesit ankohen për orë të gjata në pritje
15/01 15:41
Opozita bashkon Dulen e Idrizin/ dy aleatët e PD ende nuk kanë realizuar marrëveshjen për listat
15/01 15:37
Shpëtojnë mrekullisht / Me shpejtësi dhe semafor të kuq, aksidenti i frikshëm pas kryeministrisë
15/01 15:22