Patozi i përgjigjet Bashës: Luftë doni, luftë do keni!
28/10/2020 12:11

Ish nënkryetari i PD, Astrit Patozi reagoi ndaj deklaratave të kreut të PD Lulzim Basha i cili i quajti partitë e vogla si forca të krijuara nga Edi Rama. Sot si drejtues i Partisë Bindja Demokratike Patozi i dërgon një mesazh Lulzim Bashës: ME KRAHË TË LEHTA, LUL nis postimi i tij i shoqëruar me ballinën e gazetës rilindja demokratike ku mbi foton e tij dhe të kryetarëve të partive të tjera të vogla është vënë diçitura kukullat e Ramës. Më tej në disa pika Patozi shtjellon reagimin e tij duke thënë se PS është prej kohësh në fushatë për të mundur prapë Lulin, Berishën dhe Monikën, se Iliri u duhet ende President. Thonë se janë në kërkim të mandatit të tretë dhe timonit të dytë, shkruan Patozi. Edhe LSI nuk mbetet pas sipas tij, “Si shtëpi me dy porta që janë, i kanë në sulm me të gjithë arsenalin e vet, si Ilirin, ashtu dhe Monikën. Qëllimi është një dhe i vetëm, të largojnë Edi Ramën nga kryeministër.Ndërsa Luli me trimat e vet e kanë nisur fuqishëm betejën për të rrëzuar Patozin, Topallin, Murrizin etj”. “Me krahë të lehta, mor çuna! Luftë doni, luftë do të ketë!Secili e zgjedh me dëshirë dhe me aq mend sa ka objektivin e vet për 25 prillin”, përfundon postimi i Patozit, një ndër ish zyrtarët më të lartë në PD, drejtues i partisë Bindja që prej prillit të vitit 2019.

Top News – Basha nga Shkodra/ Nuk kemi bërë politikë me pandeminë
25/11 16:05
Top News – Rindërtimi pas tërmetit/ Laç, nis puna për pallatet e reja
25/11 15:16
Top News – Raporti i Dick Marty/ Futet në kalendarin e Kuvendit
25/11 14:25
Komisioni për Dick Marty/ Balla dorëzon në Kuvend kërkesën për formimin e tij
25/11 12:46
Top News – Deputetët e PS kërkesë/ Komision për raportin e Dick Marty
25/11 11:00
“Iliri me uroi se vendosa maskën”/ Rrëfimi i Kryemadhit pasi u rizgjodh kryetare e LSI
24/11 15:21
Rama: Vaksinën e blejmë me çdo çmim/ Kryeministri: Të parët vaksinohen mjekët, mësuesit, policët
24/11 15:09
Top News – PD akuza ministres Xhaçka/ Udhëtime 10 mijë euro me helikopter
24/11 14:39
Top News – Rama-sjellje skandaloze/ Meta u gjobit se ishte në festë
24/11 13:55
Top News – Zgjedhjet në LSI/ Kryemadhi-votimi online ishte risi
24/11 12:03
Rama: Shkollat nuk mbyllen/ Vendimi u takon ekspertëve. Kryeminstri sjell shembuj nga vendet e tjera
24/11 11:53
Top News – Meta akuzon Ramën/ ‘Janë kuislinge, jo udhëheqës’!
23/11 17:04
Top News – LSI me dyer të hapura/ Kryemadhi pas rikonfirmimit
23/11 15:24
Top News – Ujë për 450 hektarë tokë/ Rama publikon video nga Vau i Dejës
23/11 11:23
Top News – Zgjedhjet në LSI/ Kryemadhi konfirmohet kryetare
22/11 15:09
Meta viziton kishën e Prullit, lutet për Shqipërinë
22/11 12:11
Basha, politikë nga morgu/ “U fut” në morgun e Tiranës për t’i ikur gjyqeve të UÇK
21/11 15:42
Top News – PD, thirrje prokurorisë/ ‘SPAK lejon zhdukjen e provave’
21/11 14:29
LSI voton nesër Kryemadhin/ Votimet e anëtarësisë do të zhvillohen edhe on line
20/11 15:15
Plani i Italisë për Shqipërinë/ Rama dhe Di Maio nënshkruajnë për rritjen e bashkëpunimit ekonomik
20/11 15:13