Parku fotovoltaik i Karavastasë/ Rama: Ftoj kompaninë franceze të tregojë se si…
31/07/2020 15:13

Kryeministri Edi Rama i pranishëm në procesin e nënshkrimit të marrëveshjes me kompaninë franceze Voltalia, kompania që do ndërtojë parkun fotovoltaik të Karavastasë tha se ky është një lajm shumë i mirë për vendin në këto kohë të vështira që e gjithë bota po përjeton. “Megjithëse është ditë feste menduam ta zhvillonim takimin pasi është një lajm shumë i mirë, sepse në Shqipëri do filojë nga puna një emër i madh dhe kështu ne do hedhim më shumë dritë mbi Shqipërinë, në Francë ku vendi ynë njihet pak dhe jo saktë. Shqipëria është një vend i mrekullueshëm dhe një nga asetet është se ka pasuri në ujë e diell dhe pikërisht mbi këto do ngrihet një sektor energjitik më i fortë”, tha Rama. Kryeministri Edi Rama tha se: Është një lajm i gëzuar sepse vjen në një moment tronditës për të gjithë botën dhe më vjen mirë që vjen nga Franca.

Top News – PD, gara për Beratin/ Anëtarësia do votojë për 26 kandidatë
27/09 14:26
Vjosa, Rama ironizon Metën: Dakord me Ilirin, por të mbronte edhe Valbonën
25/09 15:29
Top News – Rama ironi me Metën/ ‘Ta kishe mbrojtur Vjosën më parë’
25/09 15:06
Flamur Noka ikën nga Kukësi, Të shtunën votimi për të zgjedhur kandidatët e PD në qark
24/09 15:30
Hajdari: Rama gënjeu për listat/ Debat në kuvend, opozita e re kërcënon me bojkot
24/09 15:20
PD nis zgjedhjen e kandidatëve/ Votimi i parë në Kukës. Flamur Noka ikën nga qyteti i tij
24/09 13:01
Në Kuvend dekretet e Metës/ Presidenti ktheu ligjet për pronat dhe rajonet
24/09 12:59
Top News – ‘Mashtrimi më i madh’/ Hajdari akuza Ps për listat e hapura
24/09 12:25
Top News – Spiropali për Hajdarin/ Përgjegjësi për familjen biologjike
24/09 12:24
Hajdari akuza Ramës për Listat e Hapura: Mashtrim i madh…
24/09 11:56
Top News – Pandemia në Shqipëri/ Basha flet për mjekët dhe testimet
23/09 20:04
Zbulohen skenarët e opozitës për listat, aleatët: Të mos humbim kohë
23/09 19:51
Basha takon mjekët/ “Situata në prag të katastrofës. 6 muaj nga pandemia, deri tani dështim”
23/09 19:33
Top News – Konferenca e kryetarëve/ Kodi Zgjedhor, me 1 tetor në Kuvend
23/09 12:38
Listat e hapura në dilemë/ Do mblidhet Këshilli Politik për propozimet e Reformës në drejtësi
22/09 12:55
Listat e hapura, paralajmërimi i PS-së: PD-LSI të sjellë propozimin, ndryshe do veprojmë të vetëm
21/09 15:53
Top News – Veliaj lëviz 20 drejtues/ Tiranë, socialistët ndezin motorët
21/09 15:05
Top News – Listat e deputetëve/ Balla-modeli ynë, nuk është shpikje!
21/09 13:54
PS mbledh grupin parlamentar/ Diskutimi për Reformën Zgjedhore
21/09 12:52
Top News – Propozimet për listat/ Gjiknuri i përgjigjet Hajdarit
21/09 12:05