Parashikimi i motit/ Reshje dhe stuhi shiu, në disa zona rrezikohen përmbytjet
15/10/2020 07:52

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Duke filluar nga mesi i ditës, vranësirat do të zhvillohen duke sjellë reshje shiu në të gjithë territorin ku fillimisht do të nisin në zonat perëndimore. Reshjet herë pas herë do të jenë në formën e stuhive ku nuk përjashtohet mundësia për përmbytje.

Wake Up/ Elhaida Dani tregon si i erdhi ftesa për koncertin e Ermal Metës dhe marrëdhënien me të
21/09 12:30
Wake Up/ Elhaida Dani: Riccardo Cocciante më ka parë të rritem…
21/09 12:22
Wake Up/Ermonela Jaho premton rikthimin në skenën e TKOB: Do t’i ftoj të gjithë edhe ata që refuzuan
21/09 12:16
Wake Up/ Ermonela Jaho: Artistët që refuzuan ftesën ‘Grand Gala’, duhej të sakrifikonin egon e tyre
21/09 12:14
Wake Up/ “37 mijë euro telefon e kafe, 80 mijë dieta udhëtimi shpenzuan universitetet në pandemi”
21/09 11:57
Wake Up/ Studentja debat me pedagogun Prifti:Se prisja që ju të thoni se tarifat janë simbolike
21/09 11:42
Wake Up/ Studentët: Paguajmë shtrenjtë për të marrë leksione plagjiature
21/09 11:39
Wake Up/ Pedagogu Rezart Prifti: Mos bëni pedagogët përgjegjës për tarifat. Ne, na kërkoni cilësinë
21/09 11:36
Wake Up/ Studentët: Familjet tona rraskapiten për të na paguar universitetin
21/09 11:33
Wake Up/ “Për t’më dëgjuar zanin”. Elhaida Dani rikthehet me atë që i peshon më shumë…
21/09 11:12
Wake Up/ Dr. Ilir Alimehmeti: Kush e ka kaluar virusin nuk ka nevojë për dozë të tretë vaksine
21/09 10:48
Wake Up/ Dr. Alimehmeti: Vaksinim për mbi 12-vjeçarët që kanë sëmundje shoqëruese
21/09 10:46
Wake Up/ Ermonela Jaho përlotet për skenën e TKOB, aty ku filloi ëndrrën e saj kur ishte 14 vjeç
21/09 10:46
Wake Up/ 73% e popullsisë e imunizuar. A duhet një dozë e tretë vaksine? Flet Dr.Ilir Alimehmeti
21/09 10:43
Wake Up/ Aktivistja: Tarifat që paguaja në Universitet publik të njëjta me ato në privat
21/09 10:33
Wake Up/ “Me tarifat e studentëve janë blerë rrufepritëse” Aktivistja debat me rektorin Sallaku
21/09 10:32
Wake Up/ Rezart Prifti: Tarifat në Universitet nuk janë pagesa. Me ligj arsimi publik është falas
21/09 10:28
Wake Up/ Rektori i Prishtinës: Tarifat e arsimit të lartë në Kosovë shumë më të ulëta se në Shqipëri
21/09 10:10
Wake Up/ Rektori Sallaku: Kosova ka sistem ligjor ndryshe nga Shqipëria, dy realitete të ndryshme
21/09 10:10
Wake Up/ Rektori i Prishtinës: Cilësia e studimeve të larta nuk kushtëzohet nga pagesa
21/09 10:09