Pallatet e pabanueshme në Laç/ Në lagjen ku jetohet me frikën e shembjes
25/11/2020 12:17

Në lagjen 2 të qytetit të Laçit, ku pjesa më e madhe e pallateve janë shpallur të pabanueshme por në to jetojnë sërish banorë. Frrok Deda së bashku me anëtarët e tjerë të familjes së tij jetojnë në një pallat që është shpallur si i banueshëm nga ekspertët. Ai tregon se çdo ditë përballet me frikën se çfarë mund të ndodhë. Të shumta janë banorët që në lagjen numër dy jetojnë në të tilla pallate dhe presin një përgjigje nga ana e bashkisë së Kurbinit. Megjithatë, një vit pas tërmetit, qyteti i Laçit vazhdon ti ngjajë një gërmadhe. Disa objekte janë shembur dhe inertet kanë zënë vend aty prej muajsh. Të tjera pallate janë bërë gati për tu shembur, por pa pasur ende një datë të qartë se kur mund të ndodhë.

Top News – ‘Bleu BMW me vlerë 150 mijë euro’/ Fillon gjyqi i Lleshajt ndaj medias për ‘shpifje’
27/01 16:44
Dënohet terroristi taxhik, do organizonte atentat ndaj një biznesmeni në Shqipëri
27/01 16:15
Homazh për mjekët që humbën jetën, kolegët mbjellin pemën e ullirit në nder të Drini Dobit
27/01 15:54
Top News – Sërish pa maska në rrugë/ Policia ndëshkon 885 qytetarë
27/01 15:54
Meta dekreton blerjen e vaksinave, thirrje qeverisë për ruajtjen e vaksinës në parametra të sigurta
27/01 15:40
14 ditë pasi mori dozën e parë të vaksinës Pfizer, infektohet me Covid-19 Pëllumb Pipero
27/01 15:28
Top News – Vasili-Vaksinimi nuk ekziston/ Kaos me pandeminë, mungon analiza e fakteve
27/01 15:17
Top News – Dita e viktimave të Holokaustit/ Veliaj-të ndahemi nga kultura e përçarjes dhe shpifjeve
27/01 15:01
Top News – Marrëveshja me Pfizer/ Presidenti Meta dekreton 3 aktet normative
27/01 14:35
Top News – Donte lirim të përkohshëm/ Gjykata speciale refuzon kërkesën e Thaçit
27/01 14:25
Nuk zbatuan masat anticovid, gjobiten 885 qytetarë gjatë 48 orëve të fundit
27/01 14:10
Fiskalizimi, Denaj nga Berati: Koha për një administratë moderne me standarde evropiane
27/01 14:10
Veliaj dhe Ambasadori i Izraelit, homazhe në Memorialin e Holokaustit, Veliaj: Koha të reflektojmë
27/01 14:04
Lepusha e izoluar nga dëbora, turistët përpiqen të hapin rrugën me fuoristradë
27/01 14:04
“Bleu BMW me vlerë 150 mijë euro”, Lleshaj ngre padi ndaj medias për ‘shpifje’
27/01 13:59
Top News – Varianti i ri virusi në vendin tone/ Nuk është përcaktuar ende çfarë lloji është
27/01 13:56
Top News – Katër orë pas njëra-tjetrës#Nënë e bijë humbin jetën nga covid në Librazhd
27/01 13:23
Top News – Ish-ministri grek mund të jetë vrarë/ Valyrakis është zënë me disa peshkatarë
27/01 13:23
Pemë për mjekët që humbëm nga covid/ Nisma për mbjelljen në Tiranë nga punonjësit e shëndetësisë
27/01 13:17
Aksident në rrugën e Kombit/ Përplasen dy makina me targa Kosove, 3 të lënduar
27/01 13:16