Pallate për të dëmtuarit e tërmetit/ Veliaj: janë kualifikuar 8 kompaninë ndërtuese
25/09/2020 15:27

Shumë shpejt pritet të nisë puna dhe për hapjen e themeleve për pallatet e reja ku do të strehohen familjet e prekura nga tërmeti si dhe për shkollat që do rindërtohen, njofton bashkia Tiranë. Gjatë inspektimit të punimeve për rindërtimin e familjes Lame në Lanabregas bashkë me kryeministri Rama, Veliaj bëri të ditur se janë kualifikuar 8 kompani dhe se tashmë do u çohet edhe oferta financiare. Veliaj dha dhe lajmin e mirë të ndërtimit të tre shkollave të reja në kryeqytet. “Me pallatet është bërë gara, janë kualifikuar 8 kompani. Tashmë do të çojmë kërkesën për ofertën financiare. Për prishjet, fillojmë njëherë me shkollat, me “Qazim Turdiun”, “Lasgush Poradecin”, shkolla në Pezë Helmes. Kështu që kemi një kalendar vetëm prishje masive shkollash, duke qenë se kontratat janë marrë. Pra ai që ka marrë kontratën, bën edhe prishjen edhe transportimin e mbetjeve”, theksoi Veliaj.

Top Channel/ “Jemi policia”, grabitësit me armë terror të moshuarve. Shkëmbejnë zjarr me policinë
09/12 22:07
Top Channel/ Shkarkonte inerte në një tokë pranë rrugës në Dhërmi, nën hetim shoferi i kamionit
09/12 21:56
Top News/ Tentativë grabitje me armë/ Të dyshuarit konflikt me policinë humbasin gjurmë
09/12 21:52
Top Channel/ Grabitje me armë në Tiranë! Autorët hapin zjarr ndaj policisë
09/12 21:13
Top Channel/ Pakënaqësia e nxënësve/ Psikologët shkollorë komentojnë rezultatet e “Pisa 2022”
09/12 19:51
Top Channel/ “Nuk ka virus të ri nga Kina”/ Mjeku Arjan Harxhi shpjegon “pneumoninë e bardhë”
09/12 19:46
Top Channel/ Blegtorët e luginës së 1000 luleve! Tradita baritore sot kërkon mbështetje
09/12 19:45
Top News/ ‘Rama dha miliona për blerje votash’/ Berisha-Gabuam kur braktisëm zgjedhjet, ta korrigjojmë
09/12 19:27
Top News/ Merr flakë makina në Fier, policia dyshon për…
09/12 16:47
Top News/ 1 mln euro për kokën e Laert Haxhiut/ Media greke: Aldo Bare e kërkon të eliminuar
09/12 16:45
Top News/ Rekordi i Shqipërisë/ Mbi 6.7 mln turistë hynë në vend vetëm nga Rinasi
09/12 15:52
Top News/ Merr flakë makina në Fier, policia dyshon për…
09/12 15:47
Top News/ Shiste drogë në Patos/ Arrestohet 33-vjeçari, sekuestrohen shuma parash
09/12 15:37
Top Channel/ Antikorrupsion edhe në shkolla! Edukata kundër paligjshmërisë do nisë që në banka
09/12 15:12
Top Channel/ Goditjet ndaj industrisë fasone! Fasonet e Durrësit dhe Krujës, situata është e rëndë
09/12 15:06
Top Channel/ Shkrumbohet nga flakët një makinë në aksin Fier-Fermë, dyshohet për defekt elektrik
09/12 15:04
Top Channel/ Nisin arrestimet, 4 në pranga! Zbatohen masat e SPAK për inceneratorin e Tiranës
09/12 15:03
Top News/ Ndërtimet pa leje/ Balla- Do të çelim një fazë të re të IKMT
09/12 14:42
Top News/ Komiteti Olimpik Mesdhetar në Shqipëri/ Rama: Mbështesim Kosovën si organizatore
09/12 13:02
Top News/ Përurohet Qendra Rinore në Petrelë/Veliaj-Do funksionojë edhe si qendër multi-funksionale
09/12 13:00