“Nuk trukova ndeshje, më hodhën baltë për një dhuratë”, flet ish-gjyqtari i futbollit-Shqipëria Live
28/06/2022 15:30

Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Kryeredaktore: Eralda Kenaj

Zhurmë, sherr dhe të qeshura, prapaskenat e forta të Shqipëria Live-Shqipëria Live
15/07 15:26
Gerald Qerimi : VIP-at kapriçozë, ju tregoj kush janë më të vështirët për t’i bindur-Shqipëria Live
15/07 15:25
Eraldo Harlicaj: I dhashë lajmin ganezes për vrasjen e motrës, qeshi, nuk e besoi-Shqipëria Live
15/07 15:25
Luçiana Hulej: Jam prekur te historia e Musainit, qava me të afërmit e tij-Shqipëria Live
15/07 15:25
Hermes Kafexhiu: U hutova në shtëpinë e Enver Hoxhës, mësova disa të fshehta-Shqipëria Live
15/07 15:24
18 vjeçari ndërron jetë mes dallgëve, gazetari: Plazhi ishte pa vrojtues-Shqipëria Live
15/07 15:23
U fut në det për të shpëtuar vëllanë, dallgët i morën jetën, detaje nga ngjarja-Shqipëria Live
15/07 15:23
“Gjeniu”, Amanti në moshën tre vjeçare zgjidhte ekuacione matematikore-Shqipëria Live
15/07 15:23
Njihuni me gjeniun që mëson librat e klasës së 6-të, edhe pse është në klasën e 4-rt-Shqipëria Live
15/07 15:22
“Më shumë duan prindërit të lexojnë fëmijët, se vetë fëmijët”-Shqipëria Live
15/07 15:22
“Rrjetet sociale kanë ulur dëshirën për librin”, Duda tregon interesat e lexuesve-Shqipëria Live
15/07 15:22
“A shpenzojnë shqiptarët 200 euro në muaj si evropianët për librat?”-Shqipëria Live
15/07 15:21
“Shqiptarët nuk lexojnë, nga 1 milionë banorë lexojnë vetëm 44 mijë”-Shqipëria Live
15/07 15:21
Të ftuar specialë në Shqipëria Live, njihuni me gazetarët e programit-Shqipëria Live 15 Korrik 2022
15/07 14:55
Gjeniu 9 vjeçar: Jam në klasë të katërt, dua të shkoj në të gjashtën-Shqipëria Live 15 Korrik 2022
15/07 14:45
Librat që duhet të merrni me vete në plazh, ja sugjerimet-Shqipëria Live 15 Korrik 2022
15/07 13:50
Shpëtoi vëllain dhe shokun, momentet e fundit të heroit 18 vjeçar-Shqipëria Live 15 Korrik 2022
15/07 13:12
“Bëra vetëm një vajzë, ajo donte vëlla, na çonte në dyert e Shtëpisë së Fëmijës”-Shqipëria Live
14/07 15:10
Silvana Çeliku, e vetmja kirurge grua e onko-gjinekologjisë:U frymëzova nga babai-Shqipëria Live
14/07 15:09
“Më vdiq pacientja në sallën e operacionit, nuk erdha tre ditë në punë”-Shqipëria Live
14/07 15:09