Nostalgji – Noizy me Arbana Osmanin në programin “1001 Pse”
04/05/2021 16:15

Programi “1001 Pse”, është një format familjar me autorësinë e Nada Kallciut, regjinë e Redi Mullai, në drejtimin e Arbana Osmanit dhe me një kast fëmijësh. Në këtë program të rriturit ballafaqohen me botën e fëmijëve dhe fëmijët rrëmojnë me naivitetin e tyre për të mësuar më shumë nga bota e të rriturve. Pyetjet me anë të të cilave fëmijët u drejtohen të ftuarëve Vip në kete program, do t’i vënë ata në vështirësi, duke prodhuar humor impresionues. Nje gje është e sigurtë, ata nuk janë të turpshëm. Ky program ka shumë elemente argëtues dhe një nga këto është “kamera gazmore”, ku në bazë të saj ka inserte me intervista të fëmijeve si dhe me “kurthet” që u ngrihen në këtë pjesë, duke na sjellë një pjesë të botës mahnitëse, krijuese dhe kurioze të fëmijeve. Fëmijët në këtë puntatë janë: Joana Kola, Henry Dedja, Lidia Sotirllari, Aulona Imeraj, Sani Mamo, Orgis Uzhuri, Fabian Blloku, Melisa Tarja, Rejan Çegrani dhe Enea Memo. Vipat janë: këngëtari Noizy dhe aktori Gent Hazizi. Ky emision është transmetuar në 19 janar 2013.

Nostalgji-Sali Berisha si Nano 20 vite më parë fillon “Katharsin” në PD për të marrë drejtimin e saj
16/09 19:11
Nostalgji – Bes Kallaku Elvis Pupa, Agron Llakaj ne sezonin 2005-2006 të Portokallisë
16/09 15:45
Nostalgji – Edi Rama me aktorët Ermal Mamaqi, Julian Deda dhe Gentian Zeneli
14/09 16:00
Nostalgji – Gjuha shqipe është nëna dhe hambari i gjuhëve evropiane
14/09 16:00
Nostalgji – Sali Berisha, une parimet nuk I shkel ….mos me ngaterroni me Nanon
14/09 16:00
Nostalgji – Sali Berisha dhe Fatos Nano dakortësojnë “marrëveshjen” për zgjedhjet parlamentare
14/09 16:00
Nostalgji – Albanologu francez – Gjuha shqipe është memorie që tregon origjinën e botës
14/09 16:00
Nostalgji-Sali Berisha në 2005 mori pushtetin me kartën “Qeverisja me duart e pastra”sot “non grata”
10/09 11:01
Nostalgji – Sali Berisha ngriu Ngjelën në 2006 dhe Lulzim Basha ngrin Berishën pas 15 vitesh
10/09 10:56
Nostalgji – Ndeshja Shqipëri – Greqi – Shtator 2004 – Fitore historike e kombëtares Kuq e Zi
07/09 16:00
Nostalgji – Ushtarët grekë këndojnë këngë antishqiptare – Skandali që bëri xhiron e botës
07/09 16:00
Nostalgji – Fatos Nano dhe Edi Rama I shpjegojnë rrugën Ramush Haradinajt
07/09 16:00
Nostalgji – Fatos Nano në vaske dhe Xha Teme që I qan hallet
07/09 16:00
Nostalgji – Bes Kallaku dhe Sali Berisha: “Fatos Nano e kam nxjerrë në pension”
31/08 16:30
Nostalgji – Sali Berisha fton Ami Tosken të anëtarësohet në Partinë Demokratike
31/08 16:15
Nostalgji – Sinan Hoxha dhe Call Centers
25/08 15:21
Nostalgji – Sinan Hoxha dhe Çifti i Lumtur
25/08 13:55
Nostalgji – Zhytësit shqiptarë në Syrin e Kaltër
24/08 16:15
Nostalgji – Bes Kallaku – Sali Berisha dhe Studentët (11 Dhjetor 2011)
24/08 16:00
“Nostalgji” –Afganistani –Kabul –Top Channel 2002
17/08 16:00