Nostalgji: Marin Mema – Exclusive “Dibra e Madhe, qyteti I fjetur”
12/01/2021 16:45

Emisioni Exclusive i datës 04 Maj 2014 trajton temën Dibra e madhe, qyteti i fjetur. Gazetari Marin Mema nëpërmjet këtij reportazhi tregon vlerat e Dibrës që sot nuk ka më shkëlqimin e dikurshëm. Qyteti i vjetër përmban vlera dhe familje që kanë lënë shenjë në historinë e Shqipërisë. Qendra e rëndësishme ekonomike dhe e intelektualëve që sot është lënë në hije. Mungesa e infrastrukturës,vëndeve të punës dhe emigrimi i të rinjve e kanë lënë qytetin në harresë dhe në një realitet të dhimbshëm. Patriotët Dibranë kanë një vlerë të madhe në ndërtimin e shtetit shqiptar, por sot duket se qytetit i mungon perspektiva dhe shpresa se në Dibër mund të ndërtohet e ardhmja.Në emision intervistohen mesuesi Atli Qormemeti, drejtoresha e shoqatës së grave Eglantina Kaja, Meriton Dovolani,Dea Pocesta,Mesuesi Ilirian Fetahu,Mjeku Menduh Jegeni,Arkitekti Durim Fetahu,Drejtori i qendres Kulturore Artin Spahiu,Kryetari i komunës së Dibrës së Madhe Ruzhdi Lata,Shkëlqim Agolli,Jakup Marku,Shuip Marku,Gazetari Valmir Lleshi,Gjin Cami.

Arjola Demiri provokon me kërcim – Nostalgji
30/11 16:00
Arjola Demiri thashethemet për komshinjtë – Nostalgji
30/11 16:00
Arjola Demiri & Luana Vjollca – Nostalgji
30/11 16:00
Arjola Demiri imiton spikeren e lajmeve – Nostalgji
30/11 16:00
Ismail Qemali – Vlorajt e Flamurit – Nostalgji
29/11 15:32
Ismail Qemali: Pavarësinë ia kisha borxh Shqipërisë – Nostalgji
29/11 15:31
Ismail Qemali I përulur para Flamurit – Nostalgji
29/11 15:30
Sarah e Big Brother Albania Vip performon me maskë – Nostalgji
23/11 20:30
Sarah shpresoj të bëhem këngëtare – Nostalgji
23/11 20:30
Arbana Osmani me Jonida Shehun – Karriera ime në Top Channel – Nostalgji
23/11 16:00
Arbana Osmani – Big Brother programi im më I rëndësishëm – Nostalgji
23/11 16:00
Hueyda El Saied – Nostalgji
23/11 15:03
Sarah Berisha e Big Brother Vip, humbet sfidën e Bietës – Nostalgji
16/11 20:30
Fifi pi raki se nuk do të përgjigjet – para Big Brother Vip – Nostalgji
16/11 20:30
Përparim Rama jeta ime larg Prishtinës – Nostalgji
16/11 16:00
Kryetari I ri I Prishtinës Përparim Rama fitues i çmimevendërkombëtare – Nostalgji
15/11 16:09
Kryetari I ri I Prishtinës Përparim Rama tregon për familjen – Nostalgji
15/11 16:08
Përparim Rama: Kosova e Tirana trajektore të ndryshme në zhvilliminurban – Nostalgji
15/11 16:08
Arbana: Jam fansja e Fifit – para Big Brother Vip – Nostalgji
11/11 14:05
Fifi dhe Arbana bëjnë të lumtur Kristinën – Nostalgji
11/11 14:04