Nostalgji: Klejdi Kadiu – Maria De Filippi dhe Maurizio Costanzo
12/01/2021 16:00

Emisioni “Kush e Ngriti Flamurin” është transmetuar për herë të parë në vitin 2012 prezantuar nga gazetarja Monika Stafa. Ky është një prodhim i krijuar në kuadër të 100 vjetorit të Pavarësisë e synon të risjellë në vëmendje të publikut ata shqiptarë që me punën e tyre, kanë nderuar emrin e Shqipërisë. Në mënyrë simbolike ata janë quajtur flamurtarët e Shqipërisë, duke huazuar idenë e ceremonisë në olimpiada, ku kampionët ngrenë lart flamurin e vendit të tyre. Te ftuarit janë nga të gjitha fushat: sport, art, kulturë, spektakël, modë, fusha e letrave, shkencë e politikë. Në 100 vjet shtet Top Channel nderon ata që ngritën lart emrin e Shqipërisë kudo në botë. Në këtë program ndahen me publikun kujtimet e tyre në ditët më emocionale të jetës së tyre, kur janë nderuar me çmime e janë ngjitur në podiume dhe himni shqiptar është luajtur për ata dhe për Shqipërinë. Ky prodhim na mundëson të njohim më shumë për jetën e tyre para dhe pas ngjarjes. Gjithashtu të ftuarit zbulojnë pasionet e pengjet në jetën e tyre. I ftuar në emisionin e datës 02 Shkurt 2012 është balerini i famshëm Kleidi Kadiu. Karriera e tij e suksesshme si balerin në Itali e ka bërë atë ndër promovuesit më të mirë të shqiptarëve në Itali dhe në botë. Kleidi Kadiu në këtë rrëfim tregon për vështirësitë e tij si emigrant, suksesin në televizion por edhe në botën e filmit.

Arjola Demiri provokon me kërcim – Nostalgji
30/11 16:00
Arjola Demiri thashethemet për komshinjtë – Nostalgji
30/11 16:00
Arjola Demiri & Luana Vjollca – Nostalgji
30/11 16:00
Arjola Demiri imiton spikeren e lajmeve – Nostalgji
30/11 16:00
Ismail Qemali – Vlorajt e Flamurit – Nostalgji
29/11 15:32
Ismail Qemali: Pavarësinë ia kisha borxh Shqipërisë – Nostalgji
29/11 15:31
Ismail Qemali I përulur para Flamurit – Nostalgji
29/11 15:30
Sarah e Big Brother Albania Vip performon me maskë – Nostalgji
23/11 20:30
Sarah shpresoj të bëhem këngëtare – Nostalgji
23/11 20:30
Arbana Osmani me Jonida Shehun – Karriera ime në Top Channel – Nostalgji
23/11 16:00
Arbana Osmani – Big Brother programi im më I rëndësishëm – Nostalgji
23/11 16:00
Hueyda El Saied – Nostalgji
23/11 15:03
Sarah Berisha e Big Brother Vip, humbet sfidën e Bietës – Nostalgji
16/11 20:30
Fifi pi raki se nuk do të përgjigjet – para Big Brother Vip – Nostalgji
16/11 20:30
Përparim Rama jeta ime larg Prishtinës – Nostalgji
16/11 16:00
Kryetari I ri I Prishtinës Përparim Rama fitues i çmimevendërkombëtare – Nostalgji
15/11 16:09
Kryetari I ri I Prishtinës Përparim Rama tregon për familjen – Nostalgji
15/11 16:08
Përparim Rama: Kosova e Tirana trajektore të ndryshme në zhvilliminurban – Nostalgji
15/11 16:08
Arbana: Jam fansja e Fifit – para Big Brother Vip – Nostalgji
11/11 14:05
Fifi dhe Arbana bëjnë të lumtur Kristinën – Nostalgji
11/11 14:04