Nostalgji – Gazmend Paja luan në firzamonikë
23/03/2021 17:30

Programi “1001 Pse”, është një format familjar me autorësinë e Gert Izetit, regjinë e Redi Mullai, në drejtimin e Arbana Osmanit dhe me një kast fëmijësh. Në këtë program të rriturit ballafaqohen me botën e fëmijëve dhe fëmijët rrëmojnë me naivitetin e tyre për të mësuar më shumë nga bota e të rriturve. Pyetjet me anë të të cilave fëmijët u drejtohen të ftuarëve Vip në kete program, do t’i vënë ata në vështirësi, duke prodhuar humor impresionues. Nje gje është e sigurtë, ata nuk janë të turpshëm. Ky program ka shumë elemente argëtues dhe një nga këto është “kamera gazmore”, ku në bazë të saj ka inserte me intervista të fëmijeve si dhe me “kurthet” që u ngrihen në këtë pjesë, duke na sjellë një pjesë të botës mahnitëse, krijuese dhe kurioze të fëmijeve. Fëmijët në këtë puntatë janë Edis Hasa,Jera Sokolaj,Daniel Zenelaj,Gedi Lesi,Metjon Keraj,Sara Hani,Erxhan Salyevski,Anja Kacaj,Biork Alia,Ken Çollaku. Kurse Vipat janë: Trajneri Kreshnik Tartari, kengetari Eugent Bushpepa, Aktori Gazmend Paja.

Einxhel Shkira para Big Brother Vip, tregon për veset e saj – Nostalgjia
28/10 16:18
Einxhel Shkira para Big Brother Vip, tregon për tragjedinë e saj në fëmijëri – Nostalgjia
28/10 16:18
Einxhel Shkira tregon për mikun e saj më të mire – Nostalgjia
28/10 16:17
Einxhel Shkira para Big Brother Vip tregon për dobësinë e saj – Nostalgjia
28/10 16:17
Nostalgji – Sherr dhe Pështyma në Big Brother
27/10 16:00
Nostalgji – Rrëfimi I Edi Ramës për Sali Berishën, Nanon dhe Tiranën në mandatin e tretë
26/10 16:00
Nostalgji – Fifi ëndërroj të shkoj në finale
26/10 16:00
Nostalgji – Bora Zemani velinë në Fiks Fare
25/10 17:39
Nostalgji – Sali Berisha gjobit Top Channel
21/10 16:00
Nostalgji – Paloma “burgoset” në burgun e grave
20/10 16:00
Nostalgji – Arbëreshi i Siçilisë këndon një version të një kënge patriotike
19/10 16:00
Nostalgji – Hora Arbërshe – Krenaria e shqiptarit
19/10 16:00
Nostalgji – Dritan Hoxha, vizionari që ndryshoi shqiptarët – Premiere, 16 Tetor 2021
16/10 10:15
Nostalgji – Spartak Ngjela kunder Sali Berishës – Përse Ngjela përgjoi Sali Berishën?
12/10 16:00
Nostalgji – Kali i Trojës dhe Dyshtetësia
12/10 16:00
Nostalgji – Agjentët e Regjimit Komunistë – Emrat e tyre
12/10 16:00
Nostalgji – “Monologët e Vaginës”
05/10 16:00
Nostalgji – Ermal Mamaqi: “Mami thotë që kam djalin më të bukur në botë”
28/09 16:30
Nostalgji – Altin Basha: “Telenovelat janë dëm kulturor”
28/09 16:30
Nostalgji – Saimir Kodra në emisionin “Radio Mania” – Jingle “Lilo Labja ”
28/09 16:30