Nostalgji – Florian Binaj në “Dua Vendin Tim” me Xhemi Shehun
22/06/2021 16:00

“E dua vendin tim” është një show argëtues. Në këtë puntatë vihen përballe njëri tjetrit dy skuadra me personazhe të njohura që konkurojnë me njohurinë e tyre mbi artin, televizionin, muzikën, historinë, traditën e zakonet, kulinari, gjuhësi dhe te tjera kuriozitete. Dy kapitenët e skuadrave janë Jonida Maliqi dhe Marin Orhanasi. Skuadra e Jonidës ka si lojtarë Florian Binaj, Diellza Kolgeci dhe Ekrem Kryeziu. Skuadra e Marinit ka si lojtarë Sadina Alla, Ermal Hasimja dhe Esat Brajshori. Fituesja e kësaj puntate është Skuadra e Marinit.Rivaliteti midis tyre është jo vetëm një pjesë humoristike e emisionit, por edhe shërben në demonstrimin e qëllimit të këtij programi. Qëllimi i tij është patriotik, por edhe edukativ. Emisioni ka shumë elemente nostalgjike dhe u kujton shqiptarëve historinë e artit, të filmit, dhe të muzikës shqiptare. Është edukativ sepse ndan fakte të ndryshme mbi Shqipërinë. Rregullat janë të qarta, por edhe elastike. Kjo krijon një ambient të këndshëm, ku lojtarët dhe audienca kënaqen duke kujtuar historinë dhe duke zbuluar kuriozitete të reja mbi vendin e tyre. Një nga faktorët që gjallëron vazhdimisht lojën është që një pjesë e çdo kënge e përmendur gjatë programit këndohet nga banda e emisionit ose nga këngëtarë qe dalin në skenë. Ky program prezantohet nga Xhemi Shehu. Kjo puntatë është transmetuar për herë të parë më 17 Shkurt 2013

Nostalgji-Sali Berisha si Nano 20 vite më parë fillon “Katharsin” në PD për të marrë drejtimin e saj
16/09 19:11
Nostalgji – Bes Kallaku Elvis Pupa, Agron Llakaj ne sezonin 2005-2006 të Portokallisë
16/09 15:45
Nostalgji – Edi Rama me aktorët Ermal Mamaqi, Julian Deda dhe Gentian Zeneli
14/09 16:00
Nostalgji – Gjuha shqipe është nëna dhe hambari i gjuhëve evropiane
14/09 16:00
Nostalgji – Sali Berisha, une parimet nuk I shkel ….mos me ngaterroni me Nanon
14/09 16:00
Nostalgji – Sali Berisha dhe Fatos Nano dakortësojnë “marrëveshjen” për zgjedhjet parlamentare
14/09 16:00
Nostalgji – Albanologu francez – Gjuha shqipe është memorie që tregon origjinën e botës
14/09 16:00
Nostalgji-Sali Berisha në 2005 mori pushtetin me kartën “Qeverisja me duart e pastra”sot “non grata”
10/09 11:01
Nostalgji – Sali Berisha ngriu Ngjelën në 2006 dhe Lulzim Basha ngrin Berishën pas 15 vitesh
10/09 10:56
Nostalgji – Ndeshja Shqipëri – Greqi – Shtator 2004 – Fitore historike e kombëtares Kuq e Zi
07/09 16:00
Nostalgji – Ushtarët grekë këndojnë këngë antishqiptare – Skandali që bëri xhiron e botës
07/09 16:00
Nostalgji – Fatos Nano dhe Edi Rama I shpjegojnë rrugën Ramush Haradinajt
07/09 16:00
Nostalgji – Fatos Nano në vaske dhe Xha Teme që I qan hallet
07/09 16:00
Nostalgji – Bes Kallaku dhe Sali Berisha: “Fatos Nano e kam nxjerrë në pension”
31/08 16:30
Nostalgji – Sali Berisha fton Ami Tosken të anëtarësohet në Partinë Demokratike
31/08 16:15
Nostalgji – Sinan Hoxha dhe Call Centers
25/08 15:21
Nostalgji – Sinan Hoxha dhe Çifti i Lumtur
25/08 13:55
Nostalgji – Zhytësit shqiptarë në Syrin e Kaltër
24/08 16:15
Nostalgji – Bes Kallaku – Sali Berisha dhe Studentët (11 Dhjetor 2011)
24/08 16:00
“Nostalgji” –Afganistani –Kabul –Top Channel 2002
17/08 16:00