Nostalgji: Exclusive “Një botë përtej maskave” Premierë, 30 Qershor 2020
30/06/2020 16:01

“Nostalgji”, rubrika më e re në kanalin e Top Channel Albania e cila do ju shoqërojë çdo të martë në orën 16:00, Premierë e ku do ju risjellim ndër vite prodhime të Top Channel. Programi “Exclusive: Një botë përtej maskave” prodhim I Top Channel I vitit 2015, realizuar nga gazetarja Klodiana Kapo, operator Besfort Kryeziu, postproduksion Denada Sadiku dhe Arkiva Erena Haska, sjell historinë e suksesit të një shkodrani që njihet si mjeshtri I fytyrave magjike veneciane Edmond Angoni. Pasioni I tij I fshehur ndaj pikturës bëri që kërkesa e disa miqve të tij italianë për të realizuar disa modele bazë të maskave veneciane në Shqipëri të ishte e suksesshme. Dokumentari përshkruan këtë rrugëtim suksesi që brenda saj ka tone të forta të artit të krijimit të maskave veneciane që krijohen, prodhohen, pikturohen dhe dekorohen në Shqipëri, duke krijuar patentën Made in Albania

Nesër në Nostalgji:“Jashtë Bulevardit” -“Avokatë të Zotit apo Djallit” Prill 2005- Premierë në 16:00
06/07 17:08
Shkolla publike Shkoze, fëmijët dëshmojnë se Dëshmitaret e Jehovait ju predikojnë vetëflijimin
06/07 17:08
Nostalgji: Edmond Angoni: Rrugicat e Venecias janë si rrugicat e Shkodrës
30/06 16:30
Nostalgji: Pse u ndalua në Venecia mbajtja e maskave gjatë ditëve të vitit?
30/06 16:30
Nostalgji: Maska e Tom Cruise & Nicole Kidman tek “Eyes Wide Shut” janë prodhuar në Shkodër
30/06 16:30
Nostalgji: Exclusive “Një botë përtej maskave” Premierë, 30 Qershor 2020
30/06 16:01
Nostalgji: Ish shefi analitik i UDB në Kosovë Stijoviç:“UDB ka pasur mjete përgjuese…”
23/06 16:45
Nostalgji: “Në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës ka pasur të infiltruar persona që punonin për UDB”
23/06 16:45
Nostalgji: “Exclusive”- Nën survejimin e UDB”, Premierë, 23 Qershor 2020
23/06 16:00
Nostalgji:”Dua vendin tim-Skuadra e Skraparit vs Skuadra e Shkodrës” Premierë,16 Qershor 2020
16/06 16:01
Nostalgji:Moikom Zeqo:“Shqipëria do të bëhet, thelbi është ajo që thashë, duhet të fitojmë diturinë”
15/06 16:30
Nostalgji: Moikom Zeqo: “Historia e një Skënderbeu, historia e një Naim Frashëri…”
15/06 16:30
Nostalgji: Moikom Zeqo: “Shqipëria është e BËRË, por në çfarë kuptimi është e “bërë”
15/06 16:30
Nostalgji: Moikom Zeqo: “Shqipëria është e BËRË, por në çfarë kuptimi është e “bërë”
15/06 16:30
Nostagji: Moikom Zeqo:“Kur vdes një njeri varroset një bibliotekë…gjithë njerëzit janë biblioteka”
15/06 16:30
Moikom Zeqo në programin “ E diell 23 maj 2010”, Premierë, 15 Qershor 2020
15/06 16:01
Nostalgji: Një copëz nga Kepi Rodonit, 09 Qershor 2020
09/06 17:03
Nostalgji: Emisioni “Shqipëria Ime”- Kepi i Rodonit- Premierë, 09 Qershor 2020
09/06 16:45
Nostalgji Portokalli: Dy Withers-at në Portokalli tregojnë përrallën me krimbin e pangopur
02/06 17:46
Nostalgji E Diell: Etleva Golemi dhe Armaldo Kllogjeri këndojnë në duet arie nga opera Traviata
02/06 17:46