Nostalgji: Emisioni “Dua Vendin tim”- Premierë,14 Prill 2020
14/04/2020 16:01

“Nostalgji”, rubrika më e re në kanalin e Top Channel Albania e cila do ju shoqërojë çdo të martë në orën 16:00, Premierë e ku do ju risjellim ndër vite prodhime të Top Channel. “E dua vendin tim” është një show argëtues. Në këtë puntatë vihen përballe njëri tjetrit dhe konkurojnë me njohurinë e tyre mbi artin, televizionin, muzikën, histori, traditën e zakone, kulinari, gjuhësi dhe te tjera kuriozitete, Skuadra e Çamerise Vs Skuadrës së Dibres. Kapitene e skuadrës Çamëria është Jonida Maliqi, me anëtarë të ekipit Bieta Sulon, Enkelejda Alushi, Abaz Hado. Skuadra e Dibrës përbëhet nga Noizy, Iva Mera, Monika Kryeziu dhe kapiten I skuadrës është Marin Orhanasi. Fituesja e kësaj puntate është Skuadra e Çamërisë. Rivaliteti midis tyre është jo vetëm një pjesë humoristike e emisionit por edhe shërben në demonstrimin e qëllimit të këtij programi. Qëllimi i tij është patriotik por edhe edukativ. Emisioni ka shumë elemente nostalgjike dhe iu kujton shqiptarëve historinë e artit, të filmit, dhe të muzikës shqiptare. Është edukativ sepse ndan fakte të ndryshme mbi Shqipërinë. Rregullat janë të qarta por edhe elastike. Kjo krijon një ambient të këndshëm ku lojtarët dhe audienca të kënaqen duke kujtuar historinë dhe zbuluar kuriozitete të reja mbi vendin e tyre. Një nga faktorët që gjallëron vazhdimisht lojën është që një pjesë e çdo kënge e përmendur gjatë programit këndohet nga banda e emisionit ose nga këngëtarë qe dalin në skenë.

Ismail Qemali – Vlorajt e Flamurit – Nostalgji
29/11 15:32
Ismail Qemali: Pavarësinë ia kisha borxh Shqipërisë – Nostalgji
29/11 15:31
Ismail Qemali I përulur para Flamurit – Nostalgji
29/11 15:30
Sarah e Big Brother Albania Vip performon me maskë – Nostalgji
23/11 20:30
Sarah shpresoj të bëhem këngëtare – Nostalgji
23/11 20:30
Arbana Osmani me Jonida Shehun – Karriera ime në Top Channel – Nostalgji
23/11 16:00
Arbana Osmani – Big Brother programi im më I rëndësishëm – Nostalgji
23/11 16:00
Hueyda El Saied – Nostalgji
23/11 15:03
Sarah Berisha e Big Brother Vip, humbet sfidën e Bietës – Nostalgji
16/11 20:30
Fifi pi raki se nuk do të përgjigjet – para Big Brother Vip – Nostalgji
16/11 20:30
Përparim Rama jeta ime larg Prishtinës – Nostalgji
16/11 16:00
Kryetari I ri I Prishtinës Përparim Rama fitues i çmimevendërkombëtare – Nostalgji
15/11 16:09
Kryetari I ri I Prishtinës Përparim Rama tregon për familjen – Nostalgji
15/11 16:08
Përparim Rama: Kosova e Tirana trajektore të ndryshme në zhvilliminurban – Nostalgji
15/11 16:08
Arbana: Jam fansja e Fifit – para Big Brother Vip – Nostalgji
11/11 14:05
Fifi dhe Arbana bëjnë të lumtur Kristinën – Nostalgji
11/11 14:04
Iliri me Kledin kemi kërcyer me bluzat Kuq e Zi në Tv italiane – Nostalgji
09/11 20:30
Ilir Shaqiri pedagog në shkollën “PolePosition” – Nostalgji
09/11 20:30
Igli Zarka me Dojna Memën – Nostalgji
09/11 16:00
Igli para Big Brother Vip, të luash me frikën është si të luash mezjarrin – Nostalgji
08/11 15:31