Nostalgji – Elhaida Dani në programin “1001 Pse” me Arbana Osmanin
01/06/2021 16:00

Programi “1001 Pse” ,një format familjar me autorësinë e Nada Kallçiu,regjinë e Redi Treni,në drejtimin e Arbana Osmanit dhe me një kast fëmijësh.Në këtë program të rriturit ballafaqohen me botën e fëmijëve dhe fëmijët rrëmojnë me naivitetin e tyre për të mësuar më shumë nga bota e të rriturve. Pyetjet me anë të të cilave fëmijët u drejtohen të ftuarve Vip në këtë program,do t’I vënë ata në vështirësi,duke prodhuar humor impresionues. Ata nuk janë të turpshëm. Një nga elementët argëtues të këtij programi është “kamera gazmore” me intervista të fëmijëve si dhe me “kurthet” që u ngrihen në këtë pjesë duke zbuluar kështu botën mahnitëse ,krijuese dhe kurioze të fëmijëve. Fëmijët në këtë puntatë janë: Anamaria Saqellari, Orgis Uzhuri, Aulona Imeraj, Enea Memo, Sani Mamo, Rejan Çegrani, Melisa Tarja, Henry Dedja, Lidia Sotirllari, Fabian Blloku. Të ftuarit Vip janë: komentatori Dritan Shakohoxha dhe këngëtarja Elhaida Dani. Kjo putantë është transmetuar për herë të parë më date 18 Nëntor 2012.

Nostalgji-Sali Berisha si Nano 20 vite më parë fillon “Katharsin” në PD për të marrë drejtimin e saj
16/09 19:11
Nostalgji – Bes Kallaku Elvis Pupa, Agron Llakaj ne sezonin 2005-2006 të Portokallisë
16/09 15:45
Nostalgji – Edi Rama me aktorët Ermal Mamaqi, Julian Deda dhe Gentian Zeneli
14/09 16:00
Nostalgji – Gjuha shqipe është nëna dhe hambari i gjuhëve evropiane
14/09 16:00
Nostalgji – Sali Berisha, une parimet nuk I shkel ….mos me ngaterroni me Nanon
14/09 16:00
Nostalgji – Sali Berisha dhe Fatos Nano dakortësojnë “marrëveshjen” për zgjedhjet parlamentare
14/09 16:00
Nostalgji – Albanologu francez – Gjuha shqipe është memorie që tregon origjinën e botës
14/09 16:00
Nostalgji-Sali Berisha në 2005 mori pushtetin me kartën “Qeverisja me duart e pastra”sot “non grata”
10/09 11:01
Nostalgji – Sali Berisha ngriu Ngjelën në 2006 dhe Lulzim Basha ngrin Berishën pas 15 vitesh
10/09 10:56
Nostalgji – Ndeshja Shqipëri – Greqi – Shtator 2004 – Fitore historike e kombëtares Kuq e Zi
07/09 16:00
Nostalgji – Ushtarët grekë këndojnë këngë antishqiptare – Skandali që bëri xhiron e botës
07/09 16:00
Nostalgji – Fatos Nano dhe Edi Rama I shpjegojnë rrugën Ramush Haradinajt
07/09 16:00
Nostalgji – Fatos Nano në vaske dhe Xha Teme që I qan hallet
07/09 16:00
Nostalgji – Bes Kallaku dhe Sali Berisha: “Fatos Nano e kam nxjerrë në pension”
31/08 16:30
Nostalgji – Sali Berisha fton Ami Tosken të anëtarësohet në Partinë Demokratike
31/08 16:15
Nostalgji – Sinan Hoxha dhe Call Centers
25/08 15:21
Nostalgji – Sinan Hoxha dhe Çifti i Lumtur
25/08 13:55
Nostalgji – Zhytësit shqiptarë në Syrin e Kaltër
24/08 16:15
Nostalgji – Bes Kallaku – Sali Berisha dhe Studentët (11 Dhjetor 2011)
24/08 16:00
“Nostalgji” –Afganistani –Kabul –Top Channel 2002
17/08 16:00