Nën hetim për dhunë ndaj foshnjes/Durrës, vajza 18 muajshe me shenja dhune. Pronari i çerdhes, mohon
25/09/2020 15:11

Asnjë inspektim nga autoritetet vendore nuk është bërë në kopshtin jopublik ”Kënaqësia” në qytetin e Durrësit ku denoncohet se ka ndodhur keqtrajtimi i një vogëlusheje 18-muajshe. Që nga dita kur në trupin e fëmijës u konstatuan shenja dhune në trup, gjyshja dhe e ëma e fëmijës kanë reaguar ndaj edukatores dhe janë përballur me të dhe pronarin e kopshtit, shtetasin Gëzim Dervishi, që ndodhet nën hetim në gjendje të lirë. Aktualisht gjyshja kujdeset për mbesën, ndërsa e ëma punon. Ato kanë zgjedhur të heshtin deri në momentin që çështja do të hetohet dhe drejtësia do të thotë fjalën e saj. Pronari i kopshtit mohon dhunën e ushtruar ndaj fëmijës, por se ka marrë masa ndaj personelit. Në polici, nëna e vogëlushes së dhunuar ka deklaruar se pronari i kopshtit ka tentuar t’i japë para për t’i blerë heshtjen për dhunën ndaj së bijës, ndërsa Dervishi thotë se ka tentuar t’ia japë paratë (5000 lekë) për të mbuluar çdo kontroll shëndetësor për fëmijën.

Top News – Ja kush lihet në pritje/ PD publikon listën me kandidatë
23/10 22:24
Top News – Shpotit Meten/ Rama: Gol me kokë drejtësisë!
23/10 22:23
Top News – Shtatzëne në muajin 9/ Gjylameti preket nga covid 19
23/10 22:21
Top News – Gjyqtari Faut Vjerdha/ Rikthimi i parë pas shkarkimit
23/10 22:20
Jeta e Ina Nukës pas lëndimit/ Flet policja që u plagos në protestat e opozitës
23/10 19:53
Shqipja largohet nga Për’puthen/ Vendimi i produksionit pas qëndrimeve homofobe
23/10 19:52
Top News – Veliaj ironizon Bashën/ ‘U mërzit, se iu prishën pazaret’
23/10 19:50
ABI Bank feston 5 vjetorin/ Kim: Banka amerikane e investimeve, shembull që jam krenare ta mbështes
23/10 19:45
Shkelzeni banon në Rolling Hills/ Kompleksi ku vilat kushtojnë nga 500 mijë deri në 1.7 milionë euro
23/10 19:42
Veliaj: Do thyejmë rekordin e 2017/ “Rivalët tanë nuk kanë as nënshtetësi shqiptare”
23/10 19:34
Meta rrëzon ligjin e zgjedhjeve/ Presidenti i kërkon mendim komisionit të Venecias
23/10 19:33
Top News – ‘Jam rëndë me covid’/ Kreu i sindikatës të naftëtarëve
23/10 19:18
Top News – Masat anti-covid/ Policia vendos me qindra gjoba
23/10 18:38
Top News – Universiteti Mesdhetar/ Javën që vjen mbyllen regjistrimet
23/10 18:22
Top News – Kthehet në muze/ Shtëpia e at Gjergj Fishtës
23/10 18:02
Lezhë/ Makina përplas një këmbësor, dërgohet në gjendje të rëndë në spital
23/10 17:59
Top News – Bilanci i Covid në 24 orë/ 306 raste pozitive, 4 humbje jete
23/10 17:10
KED “mbylli sytë” për noteren/ Sonila Bejtja nuk ka të deklaruar si notere bilancin e vitit 2018
23/10 17:08
Investime ne 38 rrugë/ Bashkia e Tiranës po restauron infrastrukturën në disa lagje
23/10 15:52
Marshim për kancerin e gjirit/ Aktivitet ndërgjegjësuese në Elbasan
23/10 15:50