Në shtëpinë tonë/ Krijime fantastike me gurë
29/04/2019 11:54

Shumë prej jush kanë lexuar Don Kishotin e Mançës nga nobelisti spanjoll, kanë parë imazhet trishtuese të emigrimit të shqiptarëve nga Kosova në kohën e luftës apo dëgjuar për ngujimet e familjeve shqiptare nga hakmarrjet.Llambrini Dëna, nga qyteti i Beratit me profesion skulptore, të gjitha këto imazhe, por edhe të tjera i ka pasqyruar në gurë. Ajo na tregon procesin e punës së saj dhe motivet sesi i krijon figurat duke zgjedhur gurë të rrallë.

Zbuloni a ju ndihmojnë pjeshkët për të mbrojtur zemrën – Në Shtëpinë Tonë
12/07 12:15
Jeni me diabet? Ja sa pjeshkë duhet të hani në ditë – Në Shtëpinë Tonë
12/07 12:14
Hani pjeshkë kundër stresit. A duhet ta përdorin farën e saj – Në Shtëpinë Tonë
12/07 12:14
Ja pse duhet ta konsumojmë pjeshkën me gjithe lëkurë – Në Shtëpinë Tonë
12/07 12:09
Fileto peshku me lëkurë të karamelizuar nga Denis Çerri – Në Shtëpinë Tonë
12/07 11:55
Gjoks pule me pjeshkë – Në Shtëpinë Tonë
12/07 11:31
Kek me pjeshkë – Në Shtëpinë Tonë
12/07 10:58
Lulja që ju paatron ajrin në dhomë dhe që nuk do kujdes – Në Shtëpinë Tonë
11/07 12:12
Ja lulja e rrezikshme për femijët që nuk duhet ta mbani në dhomën e gjumit
11/07 12:12
Zbuloni lulet që nuk duhet t’i mbani në dhomën e gjumit – Në Shtëpinë Tonë
11/07 12:09
Shplodhja e trurit, jo vetëm ajo fizikja. Pse është e rëndësishme me pushime – Në Shtëpinë Tonë
11/07 11:54
Teknika e frymarrjes që mund ta bëni për mendjen gjatë pushimeve – Në Shtëpinë Tonë
11/07 11:48
Opsionet si mund t’i bëni pushimet për t’i dhënë energji vetes – Në Shtëpinë Tonë
11/07 11:43
Pushim pas pushimeve! A krijohet lodhja nga “stresi” i rrjeteve sociale – Në Shtëpinë Tonë
11/07 11:37
Salcë turke me kos dhe gjalp – Në Shtëpinë Tonë
11/07 11:23
Piadina të pjekura në furrë – Në Shtëpinë Tonë
11/07 11:17
Tartë me pesto ulliri dhe domate – Në Shtëpinë Tonë
11/07 11:09
Shmangni këto ushqime kur merrni antibiotike- Në Shtëpinë Tonë
10/07 12:34
Ja ushqimet që nuk duhet të përdorni kur po merrni hollues gjaku- Në Shtëpinë Tone
10/07 12:33
Diabeti, si mund te kurohet për 3 vite sipas naturopates- Në Shtëpinë Tonë
10/07 12:33