Në shtëpi të re pas tërmetit/ Rama i dorëzon çelësat e shtëpisë banorëve të Farkës
16/12/2020 15:41

Deklarimet e shpeshta se qytetarët e Tiranës qofshin demokratë, socialist apo pa parti janë të babarabartë, Erion Veliaj e ka ilustruar me një shembull konkret. Bashkia e Tiranës thotë se njëri prej katër kryefamiljarëve në Farkë që mori çelësat e shtëpisë së re është edhe Indrit Plaku i cili është eksponent i lartë i Partisë Demokratike në zonë dhe njëherësh edhe kushëri me Fatbardh Plakun, ish-funksionar i lartë në qeverisjen e djathtë. “Shkëlqyeshëm, shkëlqyeshëm ju lumshin duart. Shumë faleminderit në gëzime, inshallah o Zot! Zoti mbarë ju priftë gjithandej nga të gjitha anët!”, tha Indrit Plaku. Veliaj: Kemi pasur shumë bashkëpunim me gjithë familjen”, tha ai. Rama- Indrit Plakut: Hajde se na grive, kaq shumë na ke sharë sa të vret ndërgjegjja. Hajde të bëjmë një fotografi bashkë. Kryefamiljari: Kam qenë me Dinamon. Rama: E di që ke qenë me dinamon po pastaj ndryshoi koha dhe fillove me të shame Indrit Plaku: Ai që të do të shan. Rama: E di që ai që të do të sha. Mua më vendos aty që mos na hedhësh, që mos të marrim në sysh. S’ke çfarë bën tani, sa herë që të vish këtu, unë do të kujtohem nuk ke ku shkon, rrotullohu si të duash. Në gjithë Njësinë Administrative Farkë Bashkia e Tiranës është duke rindërtuar 70 shtëpi.

Top News- 40-vjeçari humb jetën në Vlorë/ Rrufeja shkrumbon katin e dytë të banesës në Berat
16/08 22:11
Top Channel/ Rrufeja djeg banesën në fshatin Drenovicë të Dimalit, ka vetëm dëme materiale
16/08 20:11
Top Channel/ Dy viktima në Vaun e Dejës dhe Vlorë! Minoreni goditet nga rryma elektrike
16/08 20:04
Top Channel/ Celulari dëmi i dukshëm! Ortopedë e fiziciste te shqetësuar: Dëmton muskujt dhe qafën
16/08 19:54
Top Channel/ Në kërkim të tregut! Dy bujq, dy histori të ndryshme. Pse tregu vendos suksesin
16/08 19:48
Top Channel/ Me Instagram brenda në qeli! Nën hetim vëllezërit Cala, kishin numra dhe celulare
16/08 19:39
Top Channel/Gjyqtarja e arrestuar për korrupsion,Gjykata e lë sërish me masën e arrestit
16/08 19:37
Top News – Mbetet në qeli gjyqtarja e Elbasanit/GJKKO lë në fuqi masën e sigurisë ‘arrest me burg’
16/08 19:11
Top News – Të rinjtë grabitën banesën e kushërirës/ Dinamika e ngjarjes në Dibër, autorët në pranga
16/08 19:10
Top News – Anije ruse do kalojnë pranë Shqipërisë/Moska provokon sërish NATO dhe SHBA në Mesdhe
16/08 19:03
Top Channel/ I gjithë vendi i mbuluar me gjak, pamje nga vendi ku humbi jetën 40-vjeçari në Vlorë
16/08 18:28
Top News – Pak testime, por edhe pak infektime…!/Bie agresiviteti i COVID-19, problem vjeshta
16/08 16:58
Top Channel/ Grumbulluesit ulin çmimet, fermerët e Fierit të pakënaqur, frutat nuk po shiten
16/08 15:34
Top News – Shqipëria braktis të moshuarit/Barometri i ballkanit, kush përjashtohet nga shoqëria
16/08 15:31
Top News – Pa kaluar as 24 orë nga aksidenti/Humb jetën një nga të plagosurit, arrestohet shoferja
16/08 15:29
Top Channel/Gjyqtarja e arrestuar për korrupsion, gjykata lë sërish masën e ndalimit arrest shtëpie
16/08 15:25
Top Channel/ Kujdes, Tibo piraton, Digitalb i vetmi distributor televiziv i Top Channel dhe TV Klan
16/08 15:10
Top Channel/ Humb jetën pas aksidentit, i moshuari u godit nga një mjet ndërsa ndodhej në trotuar
16/08 15:07
Top Channel/ Arrestohen pensionistët italianë,po shisnin flori të rremë në Elbasan për 200 mijë euro
16/08 15:05
Top News – Atentati i Milotit, hetimet nga SPAK/Në ‘sitë’ grupet kriminale në rivalitet mes tyre
16/08 14:48