Në shkollë me gjyshërit/ Mësimi me turne, ndihma e madhe e të moshuarve për nipat e mbesat
22/09/2020 19:47

Asnjëri nga tre gjyqtarët e etiketuar si tifozë te derbit El classico të shpallur fajtore për korrupsion nuk do shkojne në burg, pasi denimi i tyre u pezullua me kushtin qe ata te jene te kujdesshem me ligjin. Gjykata e posacme e apelit vendosi të konvertoje 2 vite burgim me kater vite sherbim prove per secilin nga gjyqtaret e apelit Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Ceno. të denuar se bashku me nje biznesmen pale ne ceshtjen qe kishin nen gjykim per ceshtje pronesie , ata udhetuan drejt spanjes dhe italise me shpenzime te paguara nga biznesmeni ku perfshihej edhe ndeshja e e futbollit mes real madriti dhe barcelones. me pezullimin e denimit te shkalles se pare , detyrimi qe gjykata e posacme la ne ngarkim te tre gjyqtareve te durresit , eshte kushti per te mos kryer asnje veper tjeter penale per kater vitet e arshshme si dhe te mbajne kontakte me sherbimin e proves. Vendimi u pezullua edhe per biznesmenin Namik Sadik me te njejtin kusht qe per dy vitet e ardhshme ti nenshtrohet sherbimit te proves. gjate gjykimit , te dyshuarit kane kembengulur qe jane te pafajshem . me dhenien e formes se prere te ketij vendimi gjykata e apelit te Durresit ngelet me kater gjyqtare, pasi per tre gjyqtaret e denuar dhe te pezulluar me heret nga detyra pritet te jepet edhe kartoni per largimin e tyre nga drejtesia.

Top News – Kryemadhi-Ramës/ Do digjesh në tiganin e shqiptarëve
22/10 22:00
Top News – Arsimi në kohë pandemie/ Kushi: Më shumë psikologë në shkolla
22/10 21:34
Top News – Pompeo folësi kryesor/ Forumit kundër anti-semitizmit
22/10 20:54
Qeveria jep “OK” për projektin e “Rrënjë Shqiptare” dhe Marin Memës
22/10 19:59
Top News – Lindi trashëgimtarja! Vjen në jetë vajza e princ Lekës
22/10 19:55
Rezoluta për antisemitizmin/ SHBA dhe BE përshëndesin miratimin nga parlamenti
22/10 19:52
Në auditor dhe online/ Mësimi i kombinuar në Universitetet sipas rregullores anti-Covid
22/10 19:49
Kategoria që nuk mban maskë/ Ata që kanë probleme shëndetësore dhe pajisen me vërtetim nga mjeku
22/10 19:45
Shkarkohet Prokurori Dritan Peka/ Në rivlerësim iu gjetën probleme me paratë
22/10 19:38
Top News – ‘Në PD vetëm eliminime’/ Inceneratorët, Veliaj: Ja dokumenti
22/10 18:58
Top News – 3 humbje jete në 24 orë/ 302 të infektuar, 258 në spital
22/10 18:13
Top News – Veliaj në njësinë 7/ I përgjigjet Monika Kryemadhit
22/10 18:10
Top News – Rezoluta e antisemitizmit/ Përshendetet nga Ambasada e SHBA
22/10 17:11
Top News – Vaksina anti-covid/ Në kuvend marrvëshja për blerjen
22/10 16:31
Top News – Bilanci në Kosovë/ 159 raste të reja dhe asnjë viktime
22/10 16:24
Top News – Debat Gjoni-Lleshaj/ Ndryshimi në ligjin e gjendjes civile
22/10 16:20
Top News – 810 gjoba nga policia/ Pa maska në rrugë e makinë
22/10 16:17
Përurohet këndi i ri i lojërave/ Veliaj: Do të ecim shumë shpejt me projektin e Astirit
22/10 16:10
Basha pro Ramës për “Detin”/ “Qëndrimi i PD-së që duhet trajtuar nga drejtësia ndërkombëtare”
22/10 15:59
Top News – ‘Kamp përqendrimi’, merret vendimi / Krujë, burgu i Zaharisë
22/10 15:54