Në radhë për kolaudimin/ Në Durrës, pritja e shoferëve nis që në orën 05:00 të mëngjesit
19/01/2021 15:14

Shit-blerja e automjeteve në këtë fillimviti ka shkaktuar fluks për regjistrimin e tyre në Durrës. Drejtuesit e automjeteve po përballen me radhë dhe vonesa të gjata në kontrollin fizik të mjeteve rrugore. Ka kaluar mesdita dhe pranë Drejtorisë Rajonale të Transportit Rrugor në Shkozet, drejtuesit shprehen se kanë që në orën 05.00 të mëngjesit në radhë. Madje ka nga ata që janë kthyer për të dytën ditë. Pronarët e automjeteve ankohen se askush nuk i informon mbi arsyet e këtyre vonesave të theksuara. Pranë Drejtorisë së Transportit Rrugor në Durrës bëjnë me dije se këto vonesa shkaktohen pasi procedura e regjistrimit të automjeteve të reja apo atyre që ndryshojnë pronësinë tani kërkon përveç kontrollit fizik dhe hedhjes së të dhënave për çdo automjet edhe futjen në sistem të disa fotove që dëshmojnë gjendjen e automjetit në çastin e regjistrimit. Ngarkesa në sistem shkakton dhe vonesën në procedurë për çdo automjet. Çdo ditë pranë kësaj drejtorie regjistrohen rreth 100-120 automjete.

Trafik në rrugën e Elbasanit, pamjet kur makina e policisë ‘i shpëton’ duke hyrë kundravajtje
05/03 21:26
Top News – Itali, 30 vjet nga eksodi masiv/ Rama dhe Di Maio, memoria e 6 marsit 1991
05/03 21:16
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, pamjet e zjarrit
05/03 20:42
U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53